Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Letnie warsztaty dla dzieci: I po kim Ty to masz? Co po Szymanowskim?

„Po” – czyli w przyszłości – i „po” – czyli otrzymane w spadku. Zawsze jesteśmy gdzieś pośrodku, żyjemy pomiędzy tym, co minęło, i tym, co dopiero nastąpi. Czerpiemy z przeszłości, by tworzyć przyszłość. Nie zawsze się nam to udaje, ale zawsze warto próbować. Wspomnienia chronimy w pamięci, a cenne pamiątki w muzealnych gablotach, wielkich skrzyniach, tajnych sejfach albo niewielkich szkatułkach.

Podczas warsztatów porozmawiamy o drobiazgach, które pozostawił po sobie słynny polski kompozytor. Niewielkich, noszących ślady używania przedmiotach, które po latach stają się równie cenną pamiątką jak wielkie artystyczne dzieło. Mają wartość sentymentalną i pozwalają nam wyobrazić sobie człowieka, który ich używał. Czy i my mamy takie przedmioty? Czy zaglądamy czasem do szuflady lub domowego kuferka z pamiątkami, by przypomnieć sobie swoich przodków? Wspólnie zastanowimy się, co właściwie odziedziczyliśmy, a potem sami zaprojektujemy szkatułkę, w której będziemy mogli ukryć nasze ulubione pamiątki.

Warsztaty odbywają się w 2 turach: o 10.30 i o 12.15
Rezerwacja: agiewont@mnk.pl, tel. 1820 20040
Preferowany wiek dzieci: 6–10
Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma

Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie zaprasza po generalnym remoncie przeprowadzonym w ramach projektu „Muzyka pod Tatrami”. Jedyne na świecie muzeum biograficzne największego po Fryderyku Chopinie polskiego kompozytora mieści się w zabytkowej willi w stylu zakopiańskim z 1890 roku, w której Szymanowski mieszkał w latach 1930-1936. Ekspozycja składająca się z pamiątek po kompozytorze, wzbogacona została w multimedia, takie jak interaktywne mapy, filmy biograficzne, miejsce do odsłuchiwania muzyki, które spełniają oczekiwania współczesnego odbiorcy. Atma zaprasza na koncerty, wykłady oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 17.00.

Kontakt: tel. 1820 13 493

Więcej