Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert Zespołu Krywań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

Krywań – to synonim specyficznego stylu w muzyce góralskiej dostosowanej do wymagań rynku komercyjnego, to synonim dobrego smaku i mistrzowskiej aranżacji, to doskonały warsztat artystyczny i prezentowany z estrady program. Jedna z najdłużej istniejących na polskim rynku folkowym grup, która do dzisiaj utrzymuje się w ścisłej czołówce tzw. “kasowych” zespołów obok Golec uOrkiestra, Brathanków czy Trebuniów-Tutków. To jedyny jak do tej pory zespół, który poprzez swoją programową działalność spełnia oczekiwania szerokiej widowni i sprostał jej wymaganiom . To rozpoznawalne brzmienie i swoisty styl muzyki.

To sceniczny, góralski show porywający do wspólnej zabawy. Zespół, który wielki nacisk kładzie na warstwę tekstową ( ludowe przekazy ustne ) i muzykę ( stare melodie i nuty z Podhala, Orawy czy Spisza) swoich utworów. KRYWAŃ spełnia oczekiwania najwybredniejszej publiczności. Przez wszechstronność oraz zastosowanie rozmaitych stylów muzycznych w swych aranżacjach, zawsze zaskakuje i wnosi coś nowego do skarbnicy muzyki ludowej.

Wielkie przeboje zespołu promują polską kulturę wsi, jej piękno, witalność i prostotę dumnych, twardych ludzi. Ukazują wieś podhalańską i jej życie, z miłościami, zwadami i zmartwieniami, swojskim krajobrazem. Tematy te ogólnie omijane w pewnej epoce, u KRYWANIA zawsze stanowiły wartości nadrzędne. Dlatego też poprzez prostotę swoich tekstów i aranżacji zjednał sobie na całym świecie wiernych słuchaczy. Przywiązanie do regionu, wierność tradycji, rodzinie i nacji, honor i uczciwość – to wartości, których zespół z Zakopanego zawsze był orędownikiem.

Zakopiańskie Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej

Uchwałą Rady Miasta Zakopane (XV/145/99 z dn. 15.12.1999) powołano zakład budżetowy pod nazwą Zarząd Obiektów Oświatowych działający do dnia 29.04.2004 r., kiedy to kolejną uchwałą (XIX/174/2004) zmieniono statut oraz nazwę jednostki na Zakopiańskie Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej.
Zakładem zarządza i reprezentuje go na zewnątrz p.o. dyrektora Małgorzata Bachleda Szeliga.

ZCE zarządza budynkiem głównym przy ul. Kasprusie 35 a, w którym mieszczą się:
– Zespół Szkół Społecznych (Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum) prowadzone przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe (Samodzielne Koło Terenowe nr 67)
– Zasadnicza Szkoła Zawodowa Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem.

ZCE posiada bazę noclegową – ośrodek “Szpulki”. Obiekt położony jest w centrum Zakopanego, w cichej i spokojnej okolicy. Zapewniamy miejsca parkingowe dla wszystkich gości Ośrodka.

– 6 minut pieszo do ul. Krupówki ( główna ulica Zakopanego )
– 10 minut pieszo do przystanków komunikacji miejskiej i dolnej stacji kolejki na Gubałówkę
– 20 minut pieszo pod skocznię narciarską na Wielkiej Krokwi
– 15minut pieszo do dolin reglowych DO BIAŁEGO i STRĄŻYSKIEJ
– 10 minut pieszo do stoku narciarskiego Pod Lipkami

Więcej