Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert Zagi

Zagi to kompozytorka, autorka tekstów i wokalistka, która pisze piosenki odkąd sięga pamięcią. Ma na swoim koncie 2 mini albumy: „Kilka Słów o Miłości” (2012) i „UKE” (2013) oraz debiutancki krążek „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni”(2017, wyd. Warner Music Poland). Jej piosenki wielokrotnie doceniały internetowe media i środowisko muzyczne.

Występowała podczas najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce i za granicą: Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festival, Songwriter Łódź Festival, II Czech Ukulele Festival, Blues nad Bobrem, Emergenza. Do grona jej fanów zaliczają się Czesław Mozil, który po usłyszeniu „Pieska” wręczył Zagi złoty wiatraczek za pierwsze miejsce podczas opolskiej Zimowej Giełdy Piosenki 2013 oraz gitarzysta zespołu HEY Paweł Krawczyk – to on wyróżnił artystkę podczas plebiscytu „Zrób Głośniej” organizowanego przez T-mobile Music.

O finezję aranżacyjną debiutanckiego albumu Zagi zadbali uznani muzycy i producenci. Gitary Tomka Krawczyka (współpracującego także z Melą Koteluk, Bisquit, czy Zakopower) wprowadziły nowe, intensywniejsze brzmienia, perkusja Marcina Ułanowskiego (na co dzień występujący m.in. z Arturem Rojkiem) – funkowego rytmu, a bas Maćka Szczycińskiego dodał rockowego pazura.

STRH Cafe&Gallery

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy “KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej