Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert w ramach 40. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego

Recital fortepianowy: Tymoteusz Bies

Urodził się 9 czerwca 1995 r. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie Zbigniewa Raubo. Jest laureatem licznych dziecięcych i młodzieżowych konkursów (m.in. w Stalowej Woli, Krakowie, Sochaczewie i Głubczycach), a także Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku, Ogólnopolskiego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2013) i Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (2014).

Brał udział w kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. Andrzeja Jasińskiego, Piotra Palecznego, Borysa Petrushanskiego, Wojciecha Świtały, Stefana Wojtasa i Ramzi Yassy. Koncertował z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej (dyr. Mirosław Jacek Błaszczyk, Jan Wincenty Hawel), Polską Orkiestrą Radiową (dyr. Marek Moś), Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia (dyr. Aleksander Humala). Z recitalami wystąpił m.in. na 69 edycji Festiwalu w Dusznikach-Zdroju, w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie w ramach projektu „Młode Talenty”, w Żelazowej Woli, Petersburgu i Pietrozawodsku. Wziął udział w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Galeria Ryszarda Orskiego

Ryszard Orski urodził się w Zakopanem, jednak dużą część swego życia spędził za granicą, głównie w USA. Jego rzeźby budzą zachwyt lub oburzenie, gorące aplauzy i niemal równe im sprzeciwy. Prowokują dyskusje, zmuszają do refleksji – jednym słowem wywołują właściwe dla sztuki reakcje. Wszystkie, z wyjątkiem chłodnej obojętności.

Galeria jest czynna codziennie w godz. od 11.00 do 14.00 lub po umówieniu telefonicznym.

Kontakt: tel. 1820 17 171

Więcej