Koncert: To Ja – Anna Treter

Anna Treter – wokalistka, autorka, kompozytorka, znana m.in. z zespołu „Pod Budą”.

Koncert będzie podsumowaniem owocnej kariery i 40. lat działalności scenicznej artystki. Program koncertu będzie miał charakter przekrojowy. Zabrzmią zarówno utwory z 4 autorskich płyt artystki, jak i premierowe wykonania piosenek, które ukazały się na najnowszym wydawnictwie („To ja”). Znajdzie się także miejsce dla piosenek z repertuaru zespołu Pod Budą oraz tych napisanych m.in. przez Andrzeja Poniedzielskiego czy Andrzeja Sikorowskiego specjalnie dla Anny Treter. Obok nastrojowych ballad, pojawią się utwory rytmiczne i żywiołowe.

Annie Treter towarzyszyć będzie dwóch znakomitych muzyków: (multiinstrumentalista Tomasz Hernik – akordeon, puzon oraz legendarny gitarzysta Jan Hnatowicz (kompozytor i instrumentalista, współpracował m.in. z Martyną Jakubowicz, Stanisławem Soyką czy Wolną Grupą Bukowina ). Będzie to niezapomniana muzyczna uczta.

Bilety do nabycia w kawiarni.

Willa Kmicic

Willa Kmicic jest położona zaledwie 100 m od głównej ulicy miasta – Krupówek. Przylega do terenu parku miejskiego i znajdujących się tam kortów tenisowych. Pomimo lokalizacji w ścisłym centrum Zakopanego, gwarantuje swoim klientom ciszę i spokój. Dzieje się tak dlatego, że obiekt ulokowany jest w drugim rzędzie zabudowy, a więc nie przy ruchliwej ulicy Grunwaldzkiej. Do willi prowadzi brukowana, oświetlona wieczorami droga. „Kmicica” otacza duży ogród, wymarzony do zabaw z dziećmi. Drzewa rosnące wokół obiektu przyjemnie odgradzają go od zgiełku miasta. Na parterze „Kmicica” znajduje się kawiarnia, z tarasu której można śledzić grę uczestników na kortach lub też dzieci bawiące się w parku. Zimą warto skorzystać też z lodowiska, które jest w sąsiedztwie. Klienci zmotoryzowani mogą skorzystać z wygodnego parkingu.

Willa Kmicic ma ciekawą historię, a nawet swoje miejsce w popkulturze. Już w latach 30-tych XX w. stał tu pensjonat. Trzydzieści lat później parter budynku zaadoptowano na orbisowską kawiarnię, będącą kultowym lokalem na mapie ówczesnego Zakopanego. Bywali tu znani, wielcy artyści, tacy jak Władysław Hasior, czy Andrzej Kilar, bywali i zwykli letnicy, czy górale. W lokalu stał fortepian, więc rozbawione towarzystwo często śpiewało i tańczyło.
O popularności tego miejsca świadczyć może tekst znanej piosenki „Z kopyta kulig rwie” zespołu Skaldowie. Utwór ten powstał w 1968 roku. W trzeciej zwrotce bracia Zielińscy śpiewają:

„ (…)Pędzi, pędzi kulig niczym błyskawica,
Hej, porwali te panny prosto od Kmicica (…)”

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu