Koncert: Pod Niebem Paryża / Grochowicz w Zakopanem

“Pod niebem Paryża” to subiektywny wybór utworów z repertuaru Edith PIAF Jacquesa BRELA, Dalidy, Juliette GRECO, Georgesa BRASSENSA, Charlesa TRENETA, Yvesa MONTANDA, Patricii KAAS tłumaczeniach m.in Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Andrzeja Ozgi, Filipa Łobodzińskiego w interpretacji Agnieszki GROCHOWICZ przy akompaniamencie Jarosława Olszewskiego (piano), Antoniego Dębskiego (gitara basowa) oraz Maciej Zimki (akordeon).

Agnieszka GROCHOWICZ- wokalistka, autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką polskich kompozytorów piosenki – piosenki napisała dotychczas m.in Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Jerzym Derflem, Ewą Kornecką, Januszem Grzywaczem,Mirosławem Czyżykiewiczem,Hadrianem Tabęckim. Dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków – sztuki scenicznej uczyła się u profesorów takich jak Jerzy Stuhr, Anna Polony, Agnieszka Mandat, Krzysztof Globisz Mikołaj Grabowski czy Jan Peszek.Współpracowała z krakowskimi Piwnicą pod Baranami, Teatrem Bagatela oraz Teatrem Loch Camelot.
Prowadzi aktywne życie koncertowe.Ma na koncie m.in występy w Piwnicy pod Baranami, Radio Kraków, Filharmonii Opolskiej, Scenie Letniej Teatru im. J.Słowackiego w Krakowie, Teatrze Małym w Tychach, Teatrze Muzycznym w Toruniu oraz licznych ośrodkach kultury na terenie całej Polski.
Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Krakowa, jest zapraszana do występów podczas prestiżowych imprez miejskich takich jak Noc Poezji czy Noc Jazzu.
Jej piosenki emitowane były przez Trójkę, Radio Kraków, Radio PIK, Radio Koszalin, Radio Mercury, Radio Lublin i in.
Jej piosenki zaśpiewali dotychczas także m.in: Mirosław Czyżykiewicz i Artur Andrus.
Laureatka wielu nagród, w tym Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa.

REKOMENDACJE:

Zygmunt KONIECZNY (kompozytor)
“Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną.
Gorąco polecam, Zygmunt Konieczny.”

Jerzy DERFEL (kompozytor)
“Bardzo!Bardzo! Byłem na recitalu p.Agnieszki Grochowicz i do dziś jestem zachwycony!”

Leszek WÓJTOWICZ (Piwnica pod Baranami)
„Agnieszka Grochowicz. Artystka w ujmujący sposób wszechstronna. Pieśniarka, poetka, autorka muzyki. Intrygująca i wrażliwa. Kreuje swoją obecność na scenie nie pozbywając się autentyczności.Jej śpiew przykuwa uwagę. Opowiada o świecie z gorzkim uśmiechem, nie zapominając o radości, jaką może przynieść życie. Warto Agnieszki posłuchać, warto się zachwycić. Warto.”

Andrzej ZARYCKI (kompozytor)
Utalentowana muzycznie, wrażliwa, pracowita, precyzyjna, odpowiedzialna, twórcza aktorka….
Radość śpiewania i inteligencja sprawia, że jej interpretacje oprócz jakości warsztatowej i artystycznej mają rzadki, precyzyjnie kontrolowany wdzięk. Są pełne lekkości i przykuwającego uwagę uroku. Z satysfakcją przyjąłem propozycję współpracy z Panią Agnieszką przygotowującą nowe pieśni do kolejnego swojego recitalu. Teksty które otrzymałem do umuzycznienia śpiewają od pierwszego czytania.

Ewa KORNECKA (kompozytorka)

Agnieszka Grochowicz – niezależna, indywidualna, naturalna i bezkompromisowa – to niepowtarzalna „jakość sama w sobie” śpiewająca, komponująca i pisząca teksty artystka – obdarzona instynktem scenicznym, wspartym solidnym przygotowaniem profesjonalnym. Jej spektakle ­ recitale są starannie zakomponowane,różnorodne i konsekwentne ­ w warstwie literackiej nawiązujące do najlepszych tradycji piosenki – Osieckiej, Kabaretu Starszych Panów – są przewrotne i inteligentne, w warstwie muzycznej ­ czerpiące z klasyki i jazzu. Śpiewając – wciela się w postacie; widz i słuchacz jest świadkiem fascynujących metamorfoz. Wszystkie te elementy wsparte niebanalną, techniką wokalną i interpretacją z pogranicza piosenki aktorskiej są gwarancją niezwykłego, intrygującego wydarzenia, jakim jest każdy koncert Agnieszki Grochowicz.

 

 

 

Willa Kmicic

Willa Kmicic jest położona zaledwie 100 m od głównej ulicy miasta – Krupówek. Przylega do terenu parku miejskiego i znajdujących się tam kortów tenisowych. Pomimo lokalizacji w ścisłym centrum Zakopanego, gwarantuje swoim klientom ciszę i spokój. Dzieje się tak dlatego, że obiekt ulokowany jest w drugim rzędzie zabudowy, a więc nie przy ruchliwej ulicy Grunwaldzkiej. Do willi prowadzi brukowana, oświetlona wieczorami droga. „Kmicica” otacza duży ogród, wymarzony do zabaw z dziećmi. Drzewa rosnące wokół obiektu przyjemnie odgradzają go od zgiełku miasta. Na parterze „Kmicica” znajduje się kawiarnia, z tarasu której można śledzić grę uczestników na kortach lub też dzieci bawiące się w parku. Zimą warto skorzystać też z lodowiska, które jest w sąsiedztwie. Klienci zmotoryzowani mogą skorzystać z wygodnego parkingu.

Willa Kmicic ma ciekawą historię, a nawet swoje miejsce w popkulturze. Już w latach 30-tych XX w. stał tu pensjonat. Trzydzieści lat później parter budynku zaadoptowano na orbisowską kawiarnię, będącą kultowym lokalem na mapie ówczesnego Zakopanego. Bywali tu znani, wielcy artyści, tacy jak Władysław Hasior, czy Andrzej Kilar, bywali i zwykli letnicy, czy górale. W lokalu stał fortepian, więc rozbawione towarzystwo często śpiewało i tańczyło.
O popularności tego miejsca świadczyć może tekst znanej piosenki „Z kopyta kulig rwie” zespołu Skaldowie. Utwór ten powstał w 1968 roku. W trzeciej zwrotce bracia Zielińscy śpiewają:

„ (…)Pędzi, pędzi kulig niczym błyskawica,
Hej, porwali te panny prosto od Kmicica (…)”

Więcej