Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert: Od nocy do nocy. Filmowo-musicalowe interpretacje Joanny Aleksandrowicz

Joanna Aleksandrowicz pierwszy koncert filmowo-musicalowy zagrała we współpracy z członkami zespołu Varius Manx w 2015 roku od tego czasu regularnie koncertuje. Jak mówi artystka: “Moją ambicją jest zapewnienie słuchaczom wysokiej jakości brzmienia w połączeniu z niebanalnymi tekstami oraz wyrazistą interpretacją. Wierzę, że to spotkanie z muzyką na długo pozostanie w Państwa pamięci.”

Joanna Aleksandrowicz młoda aktorka i wokalistka urodzona w Zduńskiej Woli. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Novą Sceną w Bydgoszczy oraz Teatrem V6 w Łodzi. Zagrała m.in w przedstawieniu Szuja w reż. Doroty Kolak oraz Czyż nie dobija się koni w reż. Małgorzaty Talarczyk wcielając się w role Lucy Lowell. Ponadto ma na swoim koncie udział w polskich filmach i serialach, we wrześniu będzie emitowany teatr telewizji pod roboczym tytułem ”Katyń, łagry” z jej udziałem.

Willa Kmicic

Willa Kmicic jest położona zaledwie 100 m od głównej ulicy miasta – Krupówek. Przylega do terenu parku miejskiego i znajdujących się tam kortów tenisowych. Pomimo lokalizacji w ścisłym centrum Zakopanego, gwarantuje swoim klientom ciszę i spokój. Dzieje się tak dlatego, że obiekt ulokowany jest w drugim rzędzie zabudowy, a więc nie przy ruchliwej ulicy Grunwaldzkiej. Do willi prowadzi brukowana, oświetlona wieczorami droga. „Kmicica” otacza duży ogród, wymarzony do zabaw z dziećmi. Drzewa rosnące wokół obiektu przyjemnie odgradzają go od zgiełku miasta. Na parterze „Kmicica” znajduje się kawiarnia, z tarasu której można śledzić grę uczestników na kortach lub też dzieci bawiące się w parku. Zimą warto skorzystać też z lodowiska, które jest w sąsiedztwie. Klienci zmotoryzowani mogą skorzystać z wygodnego parkingu.

Willa Kmicic ma ciekawą historię, a nawet swoje miejsce w popkulturze. Już w latach 30-tych XX w. stał tu pensjonat. Trzydzieści lat później parter budynku zaadoptowano na orbisowską kawiarnię, będącą kultowym lokalem na mapie ówczesnego Zakopanego. Bywali tu znani, wielcy artyści, tacy jak Władysław Hasior, czy Andrzej Kilar, bywali i zwykli letnicy, czy górale. W lokalu stał fortepian, więc rozbawione towarzystwo często śpiewało i tańczyło.
O popularności tego miejsca świadczyć może tekst znanej piosenki „Z kopyta kulig rwie” zespołu Skaldowie. Utwór ten powstał w 1968 roku. W trzeciej zwrotce bracia Zielińscy śpiewają:

„ (…)Pędzi, pędzi kulig niczym błyskawica,
Hej, porwali te panny prosto od Kmicica (…)”

Więcej