Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert: Nigel Kennedy

Nigel Kennedy jest prawdopodobnie najbardziej znanym, a z pewnością najbardziej kontrowersyjnym brytyjskim skrzypkiem. Odważny muzyk od lat zdumiewa słuchaczy i krytyków, traktując skrzypcowy kunszt z nieznaną wcześniej swobodą. Nigel Kennedy w swojej twórczości podejmuje próby połączenia muzycznych światów, których pozornie połączyć nie sposób.

Kennedy miał wielokrotnie okazję prezentować się światu w repertuarze klasycznym, a jego wykonaniom trudno odmówić wirtuozerii. Jednak to nie interpretacje Brahmsa i Mendelssohna przyniosły artyście największy rozgłos.

Już od najmłodszych lat muzyk wziął sobie za punkt honoru być nie tyle wybitnym skrzypkiem, co wszechstronnym artystą, któremu nie straszna konfrontacja z dowolnym muzycznym gatunkiem. Punkowy wizerunek, swobodne zachowanie i interpretacje piosenek Jimiego Hendriksa zjednały Anglikowi fanów, których nie przekonałby odziany we frak artysta odkrywający piękno Sibeliusa przed gośćmi filharmonii. Dla wielu słuchaczy twórczość Kennedy’ego stworzyła pomost pomiędzy muzyką poważną a rozrywkową, a jego ekscentryzm stał się magnesem, który pozwolił docenić wszechstronne piękno skrzypiec.

Muzyczna Owczarnia

Klub muzyczny w centrum Pienin.

Więcej