Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert: Megitza Trio

Megitza sama w wieku 16 lat opuściła swoją górską wioskę w pobliżu Zakopanego i wyjechała do Ameryki. Pragnienie młodzieńczej wolności, ambicja, charyzma i góralska siła, pomogły jej zbudować karierę kiedyś w USA, a teraz w Europie. Śpiewa i gra na kontrabasie. W USA zagrała setki koncertów. Do Europy przeprowadziła się w 2012 roku, kiedy to została zaproszona na dwa prestiżowe festiwale: Montreux Jazz Festival w Szwajcarii oraz Jazz Fest Wien w Austrii.

Megitza do tej pory wydała 7 albumów studyjnych, najnowszy to “Happy Metal” (2016), który powstał w formacji Megitza Trio, półfinalistów Mam Talent, zdobywców ‘złotego guzika” od Agnieszki Chylinskiej. Megitza Trio szybko zyskuje popularność w Polsce dzięki ich oryginalnemu brzmieniu. Stworzyli nowy gatunek muzyczny o nazwie ‘happy metal’ – czyli tradycyjne instrumenty oraz elektroniczne loopery i bębny, efekt to trans-folkowe brzmienie inspirowane nowoczesnymi gatunkami muzycznymi.

Oprócz Megitzy w skład trio wchodzą: Stasiu Rzadkosz, akordeonista i wokalista z Zakopanego oraz Kuba “Bobas” Wilk – multi instrumentalista z Biecza, znany z wieloletniej współpracy z zespołem Trebunie-Tutki oraz zdobywca Grand Prix na festiwalu Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w 2011 roku.

Restauracja Bubuja

Nowy projekt zakopiańskiego szefa kuchni Sławomira Kardasia, świetnie znanego miłośnikom gastronomii z tworzenia niezwykłych projektów sztuki kulinarnej oraz prezentowania przepisów na dania doskonałe w każdym numerze Infogramu.

Więcej