Koncert: Jah Vesta Soundsystem feat. Simonu

Jah Vesta Soundsystem feat. Simonu
Simonu – śpiew i tym podobne
Miedzianobrody – tym podobne do śpiewu
Selecta Piti – bity Pity

Już 29 września muzyka jamajska ponownie zagości w Karczmie pod Gontem. Na początku, klasycznie czeka Was 2 godzinny koncert z autorskimi piosenkami, na niekoniecznie autorskich podkładach, a gdy już zarazicie się pozytywną wibracją, będziecie tańczyć, tak jak Wam zagra Selecta Piti. Startujemy o 21:00, a kończymy razem z ostatnimi cwaniakami na parkiecie.

Jah Vesta Soundsystem & Simonu – połączenie lokalnego, grającego od ponad 2 lat małopolskiego soundsystemu, z dobrze znanym krakowskim nawijaczem Simonu. Od dobrych, kilku miesięcy razem starają się postawić na nogi scenę reggae’owo – dancehallow’ą w mieście wawelskiego smoka. Oprócz miłości do muzyki i gorących imprez łączy ich spora ilość artystów, z którymi występowali (Zjednoczenie, Junior Stress, Vavamuffin, Eastwest Rockers, Grubson, Duże Pe, Earl Jacob, 27Pablo, Deadly Hunta, Quebonafide, Jamalski, Gutek, i wielu innych).

Imprezę zagrają dla Was w następującym składzie:
Za deckami:
– Selecta Piti, ojciec dyrektor Jah Vesta Soundsystem i organizator imprez spod szyldu: Southern Madness (Kraków) czy Reggae HightVoltage (Olkusz). Główny napęd składu, który z punkowca, stał się soundsystemowym wariatem. Legenda głosi, że posiada ściankę głośników o mocy 6KW.
Na mikrofonach:
– Miedzianobrody, autor tekstów, nawijacz i toaster z Jah Vesty. W zeszłym roku zwyciężył Clash nawijaczy na festiwalu Reggae na Piaskach, i tym samym podtrzymał dobrą passę krakowskiej sceny, zapoczątkowaną przez…
– Simonu, znanego też jako Młody Smok. To on pokazał siłę grodu Kraka, wygrywając pierwszy Clash na Piaskach w 2016 r. Simonu znany jest nie tylko na lokalnej scenie, jest on także doświadczonym scenicznie wokalistą. Wcześniej promował muzykę i kulturę jamajską w audycji Reggae Jam w eLO RMF oraz parał się konferansjerką, prowadząc takie wydarzenia jak: Hip Hop Fiesta i United Lions Reggae Fest.

wstęp wolny

Karczma Pod Gontem

Typowa karczma regionalna, w której wystroju dominują naturalne materiały, jak drewno, czy kamień. Doskonałe potrawy lokalne, oraz specjalne propozycje dla wegetarian, a do tego co weekend – zaskakujące koncerty live!

Więcej