Koncert: IP Sextet

Grupa składa się z wykształconych muzyków już od lat działających na rynku muzycznym w wielu profesjonalnych składach, obecnie studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunkach Jazz i Muzyka Estradowa, a także Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Sekstet powstał w maju 2016 roku z inicjatywy gitarzysty Ireneusza Pałaca. Ich wspólnym celem jest tworzenie autorskiej muzyki jazzowej czerpiąc inspirację od takich artystów jak: Lee Ritenour, Mike Stern, Pat Metheny, Roy Hargrove, David Sanborn czy Miles Davis.

 

Tak mówi o sobie i swojej twórczości lider zespołu Ireneusz Pałac:

„Nie trudno dzisiaj o artystów, którzy za wszelką cenę pragnąc być awangardowymi, nie pamiętają o tym, jak ważne w muzyce jest przekazanie emocji, które ona wywołuje, a przede wszystkim jej lekkość w odbiorze. Zatem kiedy nawet najlepsze wykonanie nie idzie w parze z ćwiczoną przez lata sztuką nawiązywania kontaktu z publicznością, wówczas nie łatwo o pełną salę słuchaczy zaabsorbowanych muzyką. Nie ma niczego równie satysfakcjonującego w zawodzie muzyka niż to, kiedy ten najbardziej obojętny z gości pod ścianą zaczyna kiwać głową, aż w końcu zupełnie rozluźnia ramiona i jak wszyscy wokół z uśmiechem na twarzy bije brawa.
Muzyka jaką gramy to tzw. Jazz Współczesny. W tym wydaniu jest on najbliższy stylistyce Cool Jazz i Smooth Jazz. Wszystkie autorskie utwory, które wykonujemy są moimi kompozycjami. Oprócz autorskiej twórczości mamy w repertuarze znakomite aranżacje utworów gwiazd ze światowej sceny muzycznej, m.in. Freddiego Hubbarda, Chicka Corei czy Wayne’a Shortera. To oczywiście giganci tego gatunku, natomiast z bardziej współczesnych utworów mamy wiernie przygotowane (bo w tej samej obsadzie instrumentalnej) utwory wybitnego trębacza – Roya Hargoove.
W przedstawionym składzie gramy już drugi rok, a pierwszy singiel Just talk to me, który nagraliśmy, spotkał się z entuzjastycznym odbiorem publiczności (w szczególności granym na bis podczas koncertów) oraz jednoznacznie pozytywną oceną krytyków.”

Patronat medialny koncertu: Tygodnik Podhalański

Wstęp wolny

Karczma Pod Gontem

Typowa karczma regionalna, w której wystroju dominują naturalne materiały, jak drewno, czy kamień. Doskonałe potrawy lokalne, oraz specjalne propozycje dla wegetarian, a do tego co weekend – zaskakujące koncerty live!

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu