Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert Hej Fest!: Waiting For An Audience

Kapela Waiting for an Audience powstała w 2014 roku we Wrocławiu.Zespół powoli rozwija skrzydła i można sporadycznie usłyszeć ich na koncertach. Pierwszy zaprezentowany przez nich singiel ma w sobie niesamowitą gitarową magię, której brakowało wielu zespołom objawiającym się na polskiej scenie indie.

Tempo, melodia, przyzwoity wokal i porządny tekst każe zatrzymać się przy ich muzyce i zarazem porywa, ciekawi. Waiting For An Audience tworzą młodzi, wrocławscy muzycy: wokalista Jaq Merner (Jaq Merner Live Band), perkusista Dawid Piątkowski (Jaq Merner Live Band), gitarzysta Witold Pawelec (Jaq Merner Live Band), basista Filip Czerwiński (Funk Fiction i Fuzja) i gitarzysta Jan Romaniszyn.

Gubałówka

Gubałówka jest jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki. Budowa kolejki rozpoczęła się w lipcu 1938 r., a zakończyła w grudniu 1938 r. Po całkowitej modernizacji w 2001 r., kolejka na Gubałówkę stała się jedną z najnowocześniejszych kolei linowo-terenowych w Polsce. Stacja dolna znajduje się na wysokości 823 m n.p.m., a stacja górna – 1122 m n.p.m. Kolejka przewozi ok. 2000 osób na godzinę, jednorazowo zabiera ze sobą 120 pasażerów, a średni czas przejazdu wynosi ok. 3,5 minuty. Na górnej polanie Gubałówki na turystów czeka wiele atrakcji, można tu podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego, ale to nie wszystko. Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Na szczycie Gubałówki znajdują się restauracje, ogródki gastronomiczne i liczne bufety. To wspaniałe miejsce dla miłośników letnich wędrówek i wycieczek rowerowych. Latem można skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjno – wózkowej, której długość wynosi 750 m. Różnica wysokości może imponować – to 45m. Dla najmłodszych turystów przygotowano plac zabaw, piaskownicę i letnią ślizgawkę. Zimą działa wyciąg orczykowy Górna Polana o długości 300 m. Każdy może skorzystać ze ski-serwisu, wypożyczalni sprzętu narciarskiego, jak również ze szkoły narciarskiej. Górna polana jest sztucznie śnieżona i oświetlona, dlatego miłośnicy białego szaleństwa mogą tu spędzać czas do późnych godzin wieczornych.

Więcej