Koncert: Gołos/Aftyka/Sojka

Emilia Gołos – fortepian
Michał Aftyka – kontrabas
Marcin Sojka – perkusja

Przypadek sprawił, że spotkali się w tym samym czasie w tym samym miejscu. Razem próbują odnaleźć odpowiednią przestrzeń dla swoich dźwięków gdzieś pomiędzy kompozycjami Emilii, a skrajnie różnymi inspiracjami każdego z członków trio. Starają cieszyć się tą różnorodnością i odnajdywać nowe znaczenia wydobywanych dźwięków.
A spotkali się na Wydziale Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, gdzie już czwarty rok uczą się pod okiem znakomitych muzyków i pedagogów: Michała Tokaja, Andrzeja Święsa i Krzysztofa Gradziuka. Razem grają także w Bednarska Superband Zbigniewa Namysłowskiego.

Emilia Gołos – pianistka, uczennica III roku Wydziału Jazzu w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, w klasie Michała Tokaja. Oprócz jazzu czynnie interesuje się także muzyką klasyczną oraz elektroniką.
Michał Aftyka – kontrabasista, uczeń III roku ZPSM im. F. Chopina w klasie Andrzeja Święsa.
Marcin Sojka – rocznik ’92, perkusista i producent. Od dziecka interesowały go instrumenty perkusyjne, dorastał w muzycznym domu gdzie miał okazje zetknąć się z wieloma gatunkami muzycznymi, od jazzu przez hip-hop, breakbeat, afrobeat, folk, po funk i soul lat 70′. Po 9 latach nauki perkusji klasycznej zdecydował, że najbardziej interesuje go zgłębianie tajników sztuki improwizacji, stąd decyzja o rozpoczęciu przygody z jazzem. Obecnie uczy się u Krzysztofa Gradziuka na Wydziale Jazzu ZPSM im. F. Chopina. Miał okazję uczyć się stylu od Czesława Bartkowskiego, Michała Tokaja, Roberta Majewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego czy Kazimierza Jonkisza. Na co dzień oprócz jazzu porusza się w różnych gatunkach muzycznych od psychodelicznego rocka przez folk po hip-hop i elektronikę. Jest jednym z producentów warszawskiej formacji Tropical Soliders in Paradise.

Karczma Pod Gontem

Typowa karczma regionalna, w której wystroju dominują naturalne materiały, jak drewno, czy kamień. Doskonałe potrawy lokalne, oraz specjalne propozycje dla wegetarian, a do tego co weekend – zaskakujące koncerty live!

Więcej