Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert Finałowy XIX Międzynarodowej Akademii Sztuki

Zakopiańska Akademia Sztuki działa już niemal od dwóch dekad i nieprzerwanie cieszy się opinią jednej z najważniejszych imprez edukacyjnych w Polsce. Jej interdyscyplinarna formuła oraz liczne grono ekspertów zaangażowanych w projekt przekładają się na budzące respekt i uznanie efekty. Wielu spośród adeptów ZAS to laureaci nie tylko krajowych, ale także międzynarodowych konkursów muzycznych.

Jak co roku, zajęcia w ramach klas mistrzowskich poprowadzą znakomici goście. W klasie skrzypiec wykładać będą: prof. Marcin Baranowski z Akademii Muzycznej w Poznaniu i Bydgoszczy, prymariusz Kwartetu Śląskiego prof. Szymon Krzeszowiec z Akademii Muzycznej w Katowicach oraz kompozytor, koncertmistrz i Dyrektor Artystyczny Festiwalu Muzyki Kameralnej w Książu Marcin Markowicz. Z kolei zajęcia z wiolonczeli poprowadzą: prof. Piotr Janosik oraz Adam Krzeszowiec z Akademii Muzycznej w Katowicach.
W ramach interdyscyplinarnych wydarzeń towarzyszących słuchacze będą mogli spotkać się z wybitnymi muzykami, kompozytorami, muzykologami, publicystami oraz fizjoterapeutami.

Galeria Władysława Hasiora

Władysław Hasior to artysta rzeźbiarz, malarz, scenograf, doktor honoris causa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, artysta związany z Podhalem. To jeden z najwybitniejszych polskich artystów, według wielu prekursor światowego pop-artu. W grudniu 2013 Muzeum Tatrzańskie zakończyło modernizację budynku galerii. W nowo otwartych przestrzeniach zobaczyć można nieprezentowane do tej pory prace, notatki, dzienniki Władysława Hasiora oraz jego bogaty księgozbiór. Galeria Władysława Hasiora działa od lutego 1985 roku. Budynek dawnej leżakowni Sanatorium Warszawianka pomieścił ekspozycję prac, a także mieszkanie i pracownię dla artysty. Hasior mówił: „Ta placówka, zdaje mi się, wreszcie skończy nieproduktywne, mało ambitne w naszym zakopiańskim środowisku wspomnienia o byłych tradycjach Zakopanego w dziedzinie kultury. Po prostu ta placówka powinna nowe tradycje stwarzać”.

Galeria jest czynna od wtorku do soboty w godz. od 11.00 do 18.00 oraz w niedzielę w godz. od 9.00 do 15.00.

Więcej