Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert finałowy uczestników warsztatów musicalowych Musicamp

Wielki powrót musicali trwa. Widownie kin i teatrów proponujących rozśpiewane widowiska po brzegi wypełniają się amatorami widowisk, które bawią, poruszają, a przede wszystkim pozwalają wyćwiczyć gamę wszystkich pozytywnych emocji. Nic więc dziwnego, że przybywa także chętnych do rozpoczęcia własnej musicalowej przygody. Czy można sobie wymarzyć lepsze do tego miejsce, niż muzykujące Podhale?

Niezapomnianą przygodę ze sceną, piosenką, tańcem i aktorstwem przeżyją uczestnicy Musicamp – dziesięciodniowych warsztatów dla młodzieży, po których każdy uczestnik będzie gotowy do podboju Broadwayu. Napięty plan dnia wypełnią zajęcia prowadzone przez aktorów renomowanych scen muzycznych w Polsce (m.in. warszawskiej Romy, czy Opery i Filharmonii Podlaskiej), absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Akademii Teatralnej w Warszawie. Podzielą się wiedzą z zakresu świadomości ciała, dykcji, emisji głosu, ruchu scenicznego, sprawności fizycznej, choreografii i wielu innych aspektów niezbędnych do pracy aktora musicalowego.

Ponieważ aktor bez sceny jest jak ryba bez wody, nie może więc być innego zakończenia warsztatów, niż koncerty finałowe! Za ich sprawą muszla koncertowa w zakopiańskim Parku Miejskim zmieni się w światowej klasy estradę, a słuchaczy porwie magnetyzująca energia kultowych songów i choreografii musicalowych.

Park Miejski

W strefie wypoczynku czynnego urządzono korty tenisowe dla dorosłych i minikorty dla dzieci, boisko wielofunkcyjne, dwa place zabaw oraz bowl do uprawiania skatingu.
W strefie kultury powstała muszla koncertowa z zapleczem i widownią, ustawiono gabloty przystosowane do wystaw plenerowych, odnowiono Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” mieszczące się w budynku w stylu zakopiańskim, a także dostosowano plac do organizacji imprez plenerowych. Na strefę odpoczynku składają się ścieżki spacerowe i enklawy sprzyjające odpoczynkowi – wygodne ławki w otoczeniu drzew.
Strefa reprezentacyjna obejmuje odnowioną płytę placu przystosowaną do obchodów uroczystości państwowych i lokalnych. W ostatniej, strefie ochrony układu przyrodniczego, można podziwiać mini alpinarium reprezentujące roślinność wysokogórską.

Dzięki dbałości o jakość wykonania każdego szczegółu, miasto doczekało się przestrzeni publicznej na europejskim poziomie. Każdego dnia, od rana do późnego wieczora korzystają z niej turyści i mieszkańcy Zakopanego.

Więcej