Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert: Agata Siemaszko i Miroslav Reyt

Agata Siemaszko od dziecka śpiewała i grała w zespołach podhalańskich, grała na basach u Krzysztofa Trebuni – Tutki, występowała z zespołem Kałe Bala.
Agata Siemaszko w duecie z Kubą Bobasem Wilkiem zdobyli Grand Prix podczas XIV Festiwalu Folkowego Nowa Tradycja. Śpiewa również po Słowacku i Cygańsku.

Miroslav Rajt jest absolwentem konserwatorium w Bratysławie gdzie studiował grę na cymbałach. Gra również na innych instrumentach muzycznych: na fortepianie, skrzypcach, harmonii, akordeonie, kontrabasie i gitarze. Jego niezwykle ciekawa interpretacja utworów muzycznych wzbudza entuzjazm słuchaczy zarówno na Słowacji jak i za granicą. Obecnie jest skrzypkiem w bratysławskiej filharmonii. Miroslav Rajt pisze też muzykę do filmów.

Hotel Aries

Dzięki gruntownej i starannej renowacji, w miejscu legendarnego Domu Turysty – kojarzącego się od lat ze sztuką i przyjemnością wypoczynku w stolicy Tatr – powstał obiekt na poziomie alpejskich hoteli. Udało się w nim połączyć architekturę lokalną i barwną historię tego miejsca z nowoczesnością i elegancją.

Więcej