Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Koncert: Aga Derlak Trio

Aga Derlak Trio powstało w grudniu 2012 roku z inicjatywy frontmanki. W składzie, poza Agą grającą na fortepianie, są: kontrabasista Tymon Trąbczyński oraz perkusista Szymon Madej. Wszyscy są studentami/absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Repertuar zespołu stanowią autorskie utwory.

Aga Derlak Trio jest laureatem Jazz Juniors (2013) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Pianistka została wyróżniona nagrodą indywidualną na Krokus Jazz Festival, Zilina International Jazz Contest oraz Czech Contest . Zespół ma na koncie również udział w licznych festiwalach jazzowych m.in: Hevhetia Festival w Koszycach oraz Bratysławie, Brno Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa, Silesian Jazz Festival, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu.

Zespół w 2015 roku wydał swoją debiutancką płytę – “First Thought”, sygnowaną przez słowacką wytwórnie Hevhetia. Płyta zyskała szereg pozytywnych opinii i recenzji uznanych dziennikarzy w Polsce i za granicą.
Pochlebne informacje o płycie ukazały się na łamach miedzy innymi Jazz Forum, JazzPress oraz brytyjskiego magazynu Jazzwise.

Aga Derlak Trio otrzymało w 2016 roku prestiżową nagrodę FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny debiut roku.

Muzyczna Owczarnia

Klub muzyczny w centrum Pienin.

Więcej