Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Kolędowanie w Muzeum Tatrzańskim

Nic tak nie przybliża świątecznej atmosfery jak kolędy i pastorałki, dlatego zespół Muzeum Tatrzańskiego postanowił zorganizować wspólne kolędowanie z gośćmi Podhala oraz z jego mieszkańcami.

W zimowej scenerii willi Oksza wystąpi znana śpiewaczka rodem z Poronina Hanka Chowaniec Rybka oraz zespół muzykantów wykonujący tradycyjną góralską muzykę. Zaprezentują oni słynne polskie kolędy, zarówno w języku polskim, jak i w gwarze góralskiej. Uczestnicy otrzymają specjalny śpiewnik, dzięki któremu będą mogli przyłączyć się do kolędowania.

Program wydarzenia będzie niezwykły także z tego względu, iż występy przeplatane będą wystąpieniami Józefa Pitonia, najlepszego gawędziarza na Podhalu, tancerza, śpiewaka i popularyzatora folkloru góralskiego, który w ciekawy i anegdotyczny sposób opowie gościom o lokalnych tradycjach świątecznych i noworocznych.

Galeria Sztuki XX wieku w Willi Oksza

Willa Oksza została zaprojektowana w stylu zakopiańskim przez Stanisława Witkiewicza w 1894 roku i zbudowana przez góralskich cieśli. W 2010 roku po remoncie konserwatorskim zaadaptowano jej piękne wnętrza na Galerię Sztuki XX wieku.

Galeria jest czynna od środy do soboty w godz. od 10.00 do 18.00 oraz w niedzielę od 11.00 do 16.00.

Więcej