Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Kino, którego szukasz: Disaster

Kino, Którego Szukasz: Disaster Artist
17 maj, godz. 19.00

Film opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i wyrzutka Hollywood, Tommy’ego Wiseau. Amerykański artysta zasłynął stworzeniem „The Room” – filmu uznanego przez publiczność i krytyków za najgorszy film wszechczasów. Nieporadność realizacyjna sprawiła, że obraz uzyskał status kultowego i zdobył fanów na całym świecie.

Oparty na bestsellerze Grega Sestero komediodramat „Disaster Artist”, w przeciwieństwie do filmu „The Room”, widownia przyjęła bardzo ciepło. Reżyser James Franco historię powstania obrazu przedstawił jako afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. To barwna i atrakcyjnie przedstawiona historia o tym, że legendą można stać się zupełnie nieświadomie.

Tommy Wiseau to tajemniczy reżyser, aktor, scenarzysta i producent filmowy. Choć sam określa siebie jako Amerykanina, najpewniej urodził się urodził się 3 października 1955 w Poznaniu jako Piotr Wieczorkiewicz. W młodym wieku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie uczęszczał do szkół, a następnie rozpoczął karierę w showbiznesie. Najlepiej znany jest ze stworzenia filmu „The Room”, którego recenzje nie zniechęciły go do kolejnych realizacji.

Kino Sokół

Jedyne kino 3D w Zakopanem

Ceny biletów:
seanse tradycyjne, analogowe, cyfrowe 2D
bilet normalny 18zł
bilet ulgowy 14zł
bilety grupowe (pow. 15 os.) 12zł/os

seanse cyfrowe 3D
bilet normalny 20zł
bilet ulgowy 15zł
bilety grupowe (pow. 15 os.) 13zł/os
bilety ulgowe wyłącznie na podstawie legitymacji
uczniowie do lat 18, studenci do lat 26, seniorzy powyżej lat 60

Więcej