Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Kino, Którego Szukasz: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

Kino, Którego Szukasz: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem

Reżyseria: Janus Metz Pedersen
Obsada: Sverrir Gudnason, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgärd, Tuva Novotny

W latach 80. i 90. ich pojedynkami na kortach żył cały świat. Lód i ogień, powściągliwość i żywiołowość, Szwed i Amerykanin, Borg kontra McEnroe.

W prawdziwym życiu wcale nie byli od siebie tak różni, jak przedstawiała to szukająca sensacji prasa. W końcu nikt nie zrozumie sytuacji wyczynowego sportowca lepiej, niż zrobi to jego najbardziej zaciekły rywal. A na szczycie bywa bardzo samotnie. Janus Metz dokonał nie lada sztuki. Przekonał nordyckie instytuty filmowe, że jest w stanie zapanować nad liczną międzynarodową ekipą, zrobić ekscytujący film o tenisie, który będzie trzymał w napięciu, chociaż finał pojedynku wszyscy znamy, a do tego w roli McEnroe’a obsadził czołowego buntownika Hollywood – Shię LaBeoufa, który ciężko zapracował na swoją kiepską opinię. Na szczęście ryzyko się opłaciło, a ostatnie sceny oglądamy na krawędzi kinowych foteli! Borg / McEnroe otworzył tegoroczny Festiwal Filmowy w Toronto, a “Empire” określiło go mianem filmu sportowego o arthouse’owej wrażliwości.

Janus Metz Pedersen
Duński reżyser filmowy i dokumentalista. Skończył komunikację na Uniwersytecie Roskilde. Po studiach pracował jako researcher. Potem przeniósł się do RPA, gdzie zaczął pracę nad serialem telewizyjnym Soul City. Swój debiutancki dokument, Township Boys, zrealizował w 2006 roku. W 2010 roku zdobył nagrodę Critics Week na festiwalu w Cannes za Armadillo. Jego filmy były prezentowane na licznych festiwalach na całym świecie, m.in. na słynnym CPH.DOX, w Londynie, Zurychu czy Miami.

Magdalena Maksimiuk, americanfilmfestival.pl

Kino Sokół

Jedyne kino 3D w Zakopanem

Ceny biletów:
seanse tradycyjne, analogowe, cyfrowe 2D
bilet normalny 18zł
bilet ulgowy 14zł
bilety grupowe (pow. 15 os.) 12zł/os

seanse cyfrowe 3D
bilet normalny 20zł
bilet ulgowy 15zł
bilety grupowe (pow. 15 os.) 13zł/os
bilety ulgowe wyłącznie na podstawie legitymacji
uczniowie do lat 18, studenci do lat 26, seniorzy powyżej lat 60

Więcej