Kasprowy No Limit – najdłuższy slalom gigant w Polsce

Zawody w Kotle Goryczkowym Kasprowego Wierchu to gratka dla wszystkich amatorów oraz zawodników z punktami FIS, a także wszystkich miłośników “Świętej Góry”.


No Limit Kasprowy czyli polska „Gardenissima” to niepowtarzalna możliwość sprawdzenia swojej kondycji i techniki narciarskiej, a jednocześnie świetna okazja do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami! Przygotowana i wygrodzona na całej długości trasa, to gwarancja dla naszych zawodników  wielkich sportowych emocji.
Oprócz niepowtarzalnych emocji sportowych, organizatorzy, dzięki hojności sponsorów zapewniają moc atrakcji.

Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Droga na szczyt Kasprowego Wierchu liczy 4291,59 metrów, ale dzięki nam trwa zaledwie kilkanaście minut – wagoniki przewożą jednorazowo nawet 60 osób zimą, latem 32 osoby!

Podróż ponad tatrzańskimi dolinami obfituje we wspaniałe widoki i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Górna stacja kolejki jest położona na wysokości 1959 m.n.p.m (zaledwie 26 metrów poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu) i wraz z Obserwatorium Meteorologicznym stanowi parę najwyżej położonych budynków w Polsce.

Więcej