Joy Ride Zakończenie Sezonu Rowerowego 2018

Najszybsi rowerzyści zjazdowi w Polsce po raz dwunasty zmierzą się… po ciemku! Od 21 do 23 września będą pędzić pomiędzy drzewami na kultowym stoku Harenda przy świetle czołówek.

Piątkowy slalom

W piątek rowerzyści downhillowi na w pełni amortyzowanych rowerach będą trenować na ponad 1000 metrowej trasie, wypełnionej skoczniami, ostrymi bandami i stromymi ścianami. Głównym punktem dnia będą zawody Kärcher Dual Slalom, czyli równoległe wyścigi rozgrywane w systemie pucharowym, które wyłonią najszybszego zawodnika i zawodniczkę. Identycznie jak w slalomie narciarskim, zawodnicy muszą zgrabnie ominąć wszystkie tyczki na trawiastym stoku.

Sobotni Night Downhill

Po mocnej piątkowej rozgrzewce przyjdzie czas na sobotni Joy Ride Night Downhill. Jak co roku eliminacje odbędą się za dnia, natomiast finały przy sztucznym świetle. Są to jedyne w Polsce zawody zjazdowe rozgrywane w nocy, w których zawodnicy muszą użyć również własnego oświetlenia. Rowerzysta lecący ponad 12 metrów przy świetle czołówki to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Nie zabraknie też konkursu na zjazd w najlepszym przebraniu, gdzie zadaniem zawodnika jest pokonanie trasy w „ekstrawaganckim” stroju. W poprzednich latach na Harendzie pojawili się m.in. Panna Młoda, chirurg, Batman, a nawet Borat. Równie widowiskowo zapowiada się „Whip Contest”, czyli konkurs na najlepszy skok rowerowy na wielkiej skoczni umiejscowionej tuż przy linii mety.

Niedzielny zjazd bez łańcucha

Jako wisienkę na torcie organizatorzy zaplanowali Red Bull Bez Łańcucha. Podobnie jak w przypadku klasycznego zjazdu rowerowego zawodnicy muszą pokonać wyznaczoną trasę, ale… przed starem z ich rowerów zostanie zdjęty łańcuch! Będą zatem musieli po mistrzowsku wykorzystać wszelkie nierówności terenu, by bez pedałowania dotrzeć do mety. Na tych, którzy zrobią to najszybciej, czeka całkiem ładna gotówka.

  • 21 września 2018 - 23 września 2018
  • 18:00 - 16:30

Harenda

Ośrodek narciarski Harenda położony jest na południowo-wschodnich zboczach Rafaczówki stanowiącej w zasadzie przedłużenie grzbietu Gubałówki. Narciarze mają tu do dyspozycji trzy wyciągi orczykowe oraz uruchomioną w 2006 r. 4-osobową kolejkę krzesełkową. Kanapa o długości 550m i przewyższeniu ok. 200m może przewieźć do 2400 osób na godzinę. Stok jest oświetlony (czynny do godz. 21.00) i posiada system sztucznego naśnieżania. O godzinie 15.00 rozpoczyna się godzinna przerwa na ratrakowanie stoku. Trasy na Harendzie przeznaczone są zarówno dla początkujących (3 trasy zielone), jak i doświadczonych narciarzy. Dla tych drugich szczególnie atrakcyjna jest trasa czarna, na której rozgrywane są międzynarodowe zawody FIS.

Po prawej stronie od kolei krzesełkowej w dolnej części stoku znajduje się snow park ze skocznią oraz przeszkodami do uprawiania jazdy freestylowej.

Ośrodek przygotował też trasę biegową i skiturową o długości 4km.

Stacja posiada szkołę narciarską, wypożyczalnie sprzętu zimowego, zaplecze gastronomiczne lodowisko oraz pojemny parking.

Więcej