Jazz Camping Kalatówki

Legendarny jazzowy festiwal w samym sercu Tatr. Przez sześć dni schronisko na Kalatówkach rozbrzmiewać będzie jazzowymi rytmami. Wieczorne jam sessions otwarte są dla wszystkich.

Był rok 1997, gdy w Schronisku na Kalatówkach po niemal 40-letniej przerwie ponownie zabrzmiał jazz. I to jaki jazz! W Tatrach spotkali się czołowi polscy muzycy, by przez kilka dni wspólnie grać, dyskutować, a w przerwach chłonąć magię szumiącego lasu, rozgwieżdżonego nieba i górskiej ciszy. Zbigniew Namysłowski, dyrektor artystyczny festiwalu, stwierdził kiedyś: „Góry i jazz doskonale do siebie pasują”.

W tym roku na Kalatówkach zagra ponad 40 muzyków jazzowych, m.in. Aga Zaryan, Zbigniew i Jacek Namysłowscy, Jerzy Bartz, Wiesław Wysocki, a także grupa wybitnych studentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie. Nie zabraknie tradycyjnego już muzykowania jazzmanów z góralami. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją objął saksofonista i kompozytor muzyki filmowej Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz – ten sam, który w 1959 r., gdy Jazz Camping odbywał się po raz pierwszy, wygrał słynny… wyścig na fotelach.

PROGRAM

Występy rozpoczynają się o godz. 20.00

24 września (poniedziałek),
Inauguracyjne jam session

25 września (wtorek),
Jam session z góralami

26 września (środa),
Jam session

27 września (czwartek),
Jam session

28 września (piątek),
Jam session

29 września (sobota),
Koncert finałowy

Hotel Górski Kalatówki

Hotel PTTK położony jest nieopodal Zakopanego, w Tatrzańskim Parku Narodowym na wysokości 1198 m n.p.m. tuż przy szlaku wiodącym z Kuźnic na Giewont – w malowniczej dolinie Bystrej. Dojście z Kuźnic na polanę wprawionemu piechurowi zajmuje nieco ponad kwadrans.

Szczyty Giewontu i Kasprowego Wierchu, górska przyroda, szum potoków tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat. Hotel będący prawdziwą oazą odpoczynku jest idealnym miejscem dla tych wszystkich, którzy kochają góry, pragną ciszy i oczekują wypoczynku w doskonałych warunkach. Wszystkie pokoje mają wspaniałe widoki na okoliczne góry. Posiadamy doskonałą wodę z własnego, źródlanego ujęcia, nowoczesną infrastrukturę oraz, co najważniejsze, prawdziwą rodzinną atmosferę.

Więcej