IV FlexiStav Bieg Ultra Granią Tatr

71 kilometrów i 5000 m przewyższenia. Te zawody to marzenie wielu biegaczy. Jednak tylko 350 szczęśliwców znalazło się na liście startowej odbywającego się co dwa lata Flexistav Biegu Granią Tatr.

Na starcie tych trudnych i wymagających zawodów zobaczymy m.in. zwycięzcę pierwszej edycji Przemka Sobczyka, najbardziej utytułowaną polską biegaczkę ultra Magdę Łączak, a także innych czołowych zawodników zawodów serii Skyrunning. Bieg ponownie będzie Mistrzostwami Polski na dystansie ultra.

Zawodnicy wyruszą o godzinie 4.00 z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej, by wbiec przez Grzesia, Wołowiec i Starorobociański Wierch na Halę Ornak. Dalej czeka ich przeprawa przez Czerwone Wierchy na Halę Gąsienicową, skąd przez przełęcz Krzyżne dostaną się do Doliny Pięciu Stawów. Jeszcze tylko Rówień Waksmundzka i upragniona meta w Kuźnicach.

W Kuźnicach w tym dniu powstanie miasteczko biegowe dla zawodników, ich rodzin i turystów, którzy w długi weekend sierpniowy tłumnie odwiedzają Zakopane. Będzie można zobaczyć sprzęt biegowy, nowości firm branżowych, kupić gadżety Biegu Granią Tatr oraz wziąć udział w akcji Zero Waste: torebka zebranych w Tatrach śmieci premiowana jest podarunkiem. Najmłodsi biegacze od godziny 11.00 będą mogli wziąć udział w biegach charytatywnych dla dzieci Bieg Granią Tatr KIDS 4-12 lat.

Więcej na www.graniatatr.pl 

 

  • 17 sierpnia 2019 - 17 sierpnia 2019
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu