Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

II Zakopiański Charytatywny Maraton Badmintona

W dniach 27-28 maj 2017 roku w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 1 w Zakopanem odbędzie się II Zakopiański Charytatywny Maraton Badmintona. Przez 30 godzin planowanych jest kilkanaście turniejów, konkursów i wspaniałych atrakcji. Każdy chętny będzie miał możliwość spróbowania swych sił podczas ustanawiania Rekordów Polski w najdalej uderzonej lotce i najszybciej uderzonej lotce. Podonie jak w zeszłym roku poprze zbiórkę i aukcję wspieramy Fundację Handicap Zakopane.

Przez cały czas trwania Maratonu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy oraz aukcje charytatywne. Odbędą się też wydarzenia towarzyszące propagujące sportowy tryb życia i aktywne spędzanie czasu, konkursy i zabawy dla dzieci, szkolenie i trening dla osób niepełnosprawnych prowadzone przez Trenera Reprezentacji Polski w parabadmintonie, szkolenia edukacyjne dla dzieci z m.in. bezpieczeństwa i zdrowego żywienia.

W ramach Maratonu zaplanowano kilkanaście turniejów:
Turniej Starostów, Burmistrzów i Prezydentów Miast
Turniej Dziennikarzy
Turniej Harcerzy
Turniej Uczniów ze Szkół Podstawowych kl.I-III (dziewczęta i chłopcy)
Turniej Uczniów ze Szkół Podstawowych kl.IV-VI (dziewczęta i chłopcy) Turniej Uczniów ze Szkół Gimnazjalnych (dziewczęta) Turniej Uczniów ze Szkół Gimnazjalnych (chłopcy) Turniej Partnerów wspierających imprezę
YONEX ZAKOPANE OPEN
II Nocny Turniej o Puchar Prezesa UKS “ORŁY”
Turniej Służb Mundurowych, Lekarzy i Nauczycieli
Turniej Przebierańców
Turniej otwaty “No limit”
Trening parabadmintonowy z udziałem HANDICAP Zakopane
Turniej dla sportowców
Turniej „3 rakiety” – badminton, speedminton, tenis stołowy

  • 27 maja 2017 - 28 maja 2017