Hej Fest 2019

Happysad, Wilki, IRA, Dżem, Lady Pank, Agnieszka Chylińska i inni – przeboje największych gwiazd polskiej muzyki zabrzmią podczas czwartej edycji Hej Fest – wyjątkowego festiwalu granego na szczytach polskich gór. Tegoroczne koncerty odbędą się – podobnie jak w ubiegłym roku – w Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i na szczycie Gubałówki.

Od czterech lat Hej Fest regularnie pojawia się na mapie wakacyjnych atrakcji kulturalnych 
w Małopolsce. Stworzony w 2016 roku, jako jeden z najbardziej niezwykłych festiwali, zaprasza mieszkańców i turystów na koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Hej Fest połączył ze sobą artystów, publiczność i niecodzienną przestrzeń do słuchania muzyki na żywo. Poprzednie edycje zgromadziły na koncertach niemal 120 tysięcy widzów.

– Formuła koncertowa Hej Fest spodobała się wielu turystom, dlatego również w tym roku zaprosiliśmy gwiazdy polskiej sceny muzycznej – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL. – Gwarantujemy uczestnikom znakomitą zabawę w pięknej górskiej scenerii – nie bez przyczyny hasłem festiwalu jest „Muzyka z widokiem na Tatry”. Zapraszamy na koncerty do Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i na zakopiańską Gubałówkę wszystkich wypoczywających w wakacje w górach, jak również mieszkańców regionu – dodaje Patryk Białokozowicz.

Hej Fest 2019 to sześć dni koncertowych. Pierwszy z nich rozpocznie się 20 lipca występem grupy Happysad w Krynicy-Zdrój. Tydzień później w Szczawnicy pojawi się Agnieszka Chylińska, a od 3 sierpnia kolejne gwiazdy zagrają już na szczycie Gubałówki czyli najpopularniejszej góry w Polsce.

Lineup Hej Fest 2019 przedstawia się następująco:

20.07 Krynica-Zdrój: Happysad – koncert bezpłatny
27.07 Szczawnica: Agnieszka Chylińska – koncert bezpłatny
03.08 Gubałówka: Wilki, Lady Pank
10.08 Gubałówka: Bednarek, Dżem
17.08 Gubałówka: LemON, IRA
24.08 Gubałówka: Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny

Bilety są już dostępne w przedsprzedaży w cenie 39 zł. Cena biletu zawiera przejazd góra-dół koleją linowo-terenową PKL Gubałówka. W dniu koncertu bilety będą kosztować 45 złotych wraz z przejazdem. Wstęp na koncerty Hej Fest dla dzieci do 10 roku życia – gratis.

Bilety zakupić można w sklepie internetowym PKL https://www.sklep.pkl.pl/ a także w kasach biletowych PKL pod Gubałówką oraz Biurach Obsługi Klienta PKL.

Gubałówka

Gubałówka jest jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki. Budowa kolejki rozpoczęła się w lipcu 1938 r., a zakończyła w grudniu 1938 r. Po całkowitej modernizacji w 2001 r., kolejka na Gubałówkę stała się jedną z najnowocześniejszych kolei linowo-terenowych w Polsce. Stacja dolna znajduje się na wysokości 823 m n.p.m., a stacja górna – 1122 m n.p.m. Kolejka przewozi ok. 2000 osób na godzinę, jednorazowo zabiera ze sobą 120 pasażerów, a średni czas przejazdu wynosi ok. 3,5 minuty. Na górnej polanie Gubałówki na turystów czeka wiele atrakcji, można tu podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego, ale to nie wszystko. Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Na szczycie Gubałówki znajdują się restauracje, ogródki gastronomiczne i liczne bufety. To wspaniałe miejsce dla miłośników letnich wędrówek i wycieczek rowerowych. Latem można skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjno – wózkowej, której długość wynosi 750 m. Różnica wysokości może imponować – to 45m. Dla najmłodszych turystów przygotowano plac zabaw, piaskownicę i letnią ślizgawkę. Zimą działa wyciąg orczykowy Górna Polana o długości 300 m. Każdy może skorzystać ze ski-serwisu, wypożyczalni sprzętu narciarskiego, jak również ze szkoły narciarskiej. Górna polana jest sztucznie śnieżona i oświetlona, dlatego miłośnicy białego szaleństwa mogą tu spędzać czas do późnych godzin wieczornych.

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu