Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Europejskie Dni Dziedzictwa: Krajobraz Zakopanego – nasze dziedzictwo

To już 25. obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce. Muzeum Tatrzańskie, znajdujące się u podnóża Tatr i otoczone bajkowym krajobrazem górskim, wtopione w tutejszą architekturę i kulturę od początków swojego istnienia z wielką troską i zaangażowaniem dba o ochronę dziedzictwa regionalnego. Dlatego odpowiadając na współczesne problemy oraz rosnącą świadomość kolejnych pokoleń Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na spotkanie prowadzone przez Michała Murzyna.

Zakopane oprócz niezwykłego otoczenia i wyjątkowej kultury znane jest również jako ośrodek turystyczny, a co za tym idzie doskonałe miejsce na inwestycje i reklamy. Nie zawsze kwestie ekonomiczne idą w parze z zachowaniem unikatowego krajobrazu kulturowego. Szeroka problematyka degradacji Zakopanego, ale także pozytywne przykłady troski o nasze wspólne, lokalne dziedzictwo stanowić będzie punkt wyjścia do szerokiej, nie pierwszej już, dyskusji w tym temacie.

Muzeum Tatrzańskie - gmach główny

Gmach główny Muzeum Tatrzań skiego to zabytek architektury w stylu zakopiańskim, zbudowany w latach 1913-1922 według wspólnych planów Stanisława Witkiewicza i Franciszka Mączyńskiego. Wystawy prezentują historię regionu a także bogactwo kultury i przyrody Tatr oraz Podhala. W budynku znajdują się również biblioteka i czytelnia Muzeum Tatrzańskiego, czynna od wtorku dopiątku w godz. od 8.00 do 16.00.

Muzeum jest czynne od wtorku do soboty w godz. od 9.00 do 17.00 oraz w niedzielę w godz. od 9.00 do 15.00.

Kontakt: tel. 1820 15 205

Więcej