Czyste Tatry

Już po raz ósmy w ramach projektu Czyste Tatry wolontariusze ruszają na szlaki, by posprzątać góry.

Przed rokiem ponad 7 tys. wolontariuszy zebrało z tatrzańskich szlaków 420 kg śmieci. W ciągu siedmiu lat trwania akcji z Tatr zniknęło już blisko 5 ton odpadów. W ostatni weekend czerwca tatrzańskie trasy znów zostaną wysprzątane, a tysiące miłośników górskich wędrówek i ambasadorzy wydarzenia ponownie przypomną, że o ten wyjątkowy, naturalny krajobraz powinniśmy dbać przez cały rok.

Akcja Czyste Tatry realizowana jest od 2012 roku i w krótkim czasie stała się jedną z najważniejszych i największych ekologicznych inicjatyw w kraju. Jej celem jest uświadamianie problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego i edukacja. „Od początku istnienia projektu chcemy wysyłać wszystkim jasną wiadomość – nasza przyroda pozostanie unikalnie piękna tylko wtedy, kiedy sami o nią zadbamy. Robimy to już od siedmiu lat, przecierając nie tylko górskie szlaki, ale też drogi do budowania świadomości ekologicznej” – mówi Rafał Sonik, przedsiębiorca, rajdowiec i pierwszy ambasador projektu Czyste Tatry.

Każdej kolejnej edycji projektu towarzyszą dodatkowe atrakcje, koncerty, warsztaty, a nawet bicie rekordów Guinnessa. Finał Czystych Tatr, odbywający się na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem, to nie tylko sprzątanie śmieci, lecz także okazja do wspólnej zabawy, nawiązywania nowych kontaktów i spędzenia czasu w gronie miłośników gór.

Program na www.czystapolska.org.pl

Rówień Krupowa

Równia Krupowa to park położony w samym centrum Zakopanego, pomiędzy Aleją 3 Maja, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Nowotarską i ul. Stanisława Witkiewicza. Przez jego środek przebiega ul. Kościuszki.

Pomysł stworzenia parku w centrum Zakopanego pojawił się już pod koniec XIX wieku. Po latach zmian w planach zagospodarowania przestrzennego, ostatecznie teren Równi Krupowej prawie w całości uniknął zabudowy.

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu