Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Capoeira Mountain Meeting

Taniec czy sztuka walki? Niewprawne oko może mieć problem z oceną, ponieważ capoeira łączy ze sobą te dwa światy. W lutym podczas Capoeira Mountain Meeting będzie okazja, aby pod Tatrami zobaczyć efektowne pokazy tej egzotycznej dyscypliny.

Capoeira powstała na przełomie XVIII i XIX wieku w Brazylii. Była sposobem niewolników na zaznaczenie swojej odrębności kulturowej oraz zabawą, dzięki której mogli zapomnieć o trudach codzienności. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich oraz Indian z Ameryki Południowej. Nowoczesna, zmodernizowana capoeira zawiera wiele elementów realnej walki i samoobrony, akrobatyczne ewolucje, kopnięcia oraz obalenia. Ze względu na swoją dynamikę oraz niemal taneczną płynność, capoeira jest niezwykle widowiskowa, stanowiąc wspaniałą atrakcję dla każdego. Wydarzenie organizowane w Zakopanem ma charakter warsztatów, jednak treningi i pokazy są otwarte także dla szerszej publiczności. Gościem specjalnym warsztatów będzie ikona capoeiry na świecie, brazylijski mistrz Mestre Paulao Ceara. Treningi będą także prowadzone przez gości specjalnych m.in. z Holandii, Niemiec oraz różnych zakątków Polski.

Program wydarzeń otwartych dla publiczności:

Piątek, 9 lutego
Aqua Park, ul. Jagiellońska 31
19.00 – 20.30 roda de capoeira (oficjalne otwarcie eventu)

Sobota, 10 lutego
Zakopiańska Hala Sportowa, ul. Nowotarska 42
11.00 – 12.30 rozgrzewka oraz treningi z podziałem na grupy zaawansowania
12.45 – 14.00 treningi z podziałem na grupy zaawansowania
14.45 – 16.00 treningi z podziałem na grupy zaawansowania oraz roda

Niedziela, 11 lutego
Zakopiańska Hala Sportowa, ul. Nowotarska 42
10.00 -11.30 rozgrzewka oraz treningi z podziałem na grupy zaawansowania
11.45 -13.00 lekcja samby
13.45 -15.00 treningi z podziałem na grupy zaawansowania oraz roda
15.00 – oficjalnie zakończenie

 

Park Miejski

W strefie wypoczynku czynnego urządzono korty tenisowe dla dorosłych i minikorty dla dzieci, boisko wielofunkcyjne, dwa place zabaw oraz bowl do uprawiania skatingu.
W strefie kultury powstała muszla koncertowa z zapleczem i widownią, ustawiono gabloty przystosowane do wystaw plenerowych, odnowiono Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” mieszczące się w budynku w stylu zakopiańskim, a także dostosowano plac do organizacji imprez plenerowych. Na strefę odpoczynku składają się ścieżki spacerowe i enklawy sprzyjające odpoczynkowi – wygodne ławki w otoczeniu drzew.
Strefa reprezentacyjna obejmuje odnowioną płytę placu przystosowaną do obchodów uroczystości państwowych i lokalnych. W ostatniej, strefie ochrony układu przyrodniczego, można podziwiać mini alpinarium reprezentujące roślinność wysokogórską.

Dzięki dbałości o jakość wykonania każdego szczegółu, miasto doczekało się przestrzeni publicznej na europejskim poziomie. Każdego dnia, od rana do późnego wieczora korzystają z niej turyści i mieszkańcy Zakopanego.

Więcej