Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Bukovina World Snow Polo Masters 2018

Prestiżowe zawody polo na śniegu w Bukownie Tatrzańskiej!

Trzy dni, od 19 do 21 stycznia potrwają międzynarodowe rozgrywki polo na śniegu w ramach elitarnych zawodów BUKOVINA WORLD SNOW POLO MASTERS 2018. Na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, w malowniczej scenerii Resortu BUKOVINA o zwycięstwo powalczą zawodnicy m.in. Szwajcarii, Austrii, Holandii i USA. W turnieju nie zabraknie również polskiej ekipy. Warto kibicować na 11. BUKOVINA WORLD SNOW POLO MASTERS 2018. Zwłaszcza, że zmaganiom drużyn będzie towarzyszyć wyjątkowa, piknikowa atmosfera, a w programie nie zabraknie wielu atrakcyjnych imprez.

Polo to jedna z najstarszych zespołowych dyscyplin sportowych. W Polsce uprawiana do tej pory rzadko, z roku na rok przyciąga do Bukowiny Tatrzańskiej coraz więcej kibiców i ciekawskich. Zwana grą królów i królową gier nie bez powodu. To porywające widowisko pełne emocji i klasy, którego istotą jest połączenie umiejętności jazdy konnej, ze sprawnością rozgrywania piłki. Celem zawodników jest wbicie piłki do bramki przeciwnika przy pomocy długiego kija zwanego malletem. Gra wymaga precyzji i najwyższych umiejętności jazdy konnej, gdyż jest bardzo dynamiczna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Być może m.in. z tych powodów, grywał w nią sam Aleksander Macedoński.

Już od 32 lat, czyli od chwili rozegrania pierwszego turnieju polo na śniegu w St. Moritz (Szwajcaria), kolejne zimowe kurorty podejmują się organizacji tego ekscytującego widowiska. W Polsce gospodarzem wydarzenia jest kompleks wypoczynkowy BUKOVINA Resort oferujący komfort luksusowych pokoi i apartamentów w Hotelu HARNAŚ oraz Hotelu BUKOVINA. Usytuowany w magicznym, podhalańskim krajobrazie, umożliwia korzystanie z zimowych aktywności, od jazdy na nartach, po górskie spacery, oraz relaks w wodach Term BUKOVINA.

Resort BUKOVINA oraz Buksza Polo & Riding Club, czyli organizatorzy BUKOVINA WORLD SNOW POLO MASTERS 2018, zaplanowali mecze eliminacyjne na piątek, finałowe na sobotę, natomiast turniej pocieszenia na niedzielę.

BUKOVINA WORLD SNOW POLO MASTERS 2018 ma szansę stać się wydarzeniem towarzyskim tej zimy. Po nagrodzeniu zwycięzców turnieju, w sobotnie popołudnie, organizatorzy zapraszają na pokaz mody Roberta Kupisza, wyreżyserowany przez Kasię Sokołowską. Ceniony projektant mody zaprezentuje sylwetki z aktualnych kolekcji. Wśród nich nie zabraknie kolekcji KRIVAN zainspirowanej góralszczyzną i Tatrami. Na wydarzeniu z pewnością zagoszczą osobistości świata mody i show biznesu.

Sobotę, zapełnioną nie tylko sportowymi atrakcjami, organizatorzy proponują zakończyć kąpielą w Termach BUKOVINA. W programie BUKOVINA WORLD SNOW POLO MASTERS 2018 znajduje się również szalona Noc Basenów, której towarzyszyć będą: najlepsza klubowa muzyka, pokazy taneczne, strumienie kolorowych świateł i pokazy LED. Kąpiel w wodzie termalnej o temperaturze od 30 – 38 ° z pewnością pomoże zawodnikom zregenerować siły, a kibicom zrelaksować się, po pełnym wrażeń dniu.

Program wydarzenia:

Termy BUKOVINA

Udana zabawa i relaks w jednym!
W basenach Term BUKOVINA możesz zanurzyć się w optymalnie zmineralizowanej wodzie termalnej o temperaturze 30-38°C wydobywanej z głębi Ziemi. Kąpiele w wodzie termalnej to relaks, doskonały sposób na regenerację sił, obniżenie stresu, wzmocnienie odporności. Woda bogata m.in. w magnez, sól i potas reguluje pracę układu hormonalnego, stabilizuje tętno i dobroczynnie działa na układ mięśniowo-kostny. Czas spędzony w Termach BUKOVINA to pielęgnacja zdrowia i dobrego samopoczucia.

Atrakcje
„Bonior Basisty” z dyszami masującymi i ławkami z hydromasażem oraz „Corny Staw”, do którego wpadają dwie zjeżdżalnie: „Łostry Śwung” i „Krynconka”, to tylko niektóre z 20 basenów zewnętrznych i wewnętrznych wypełnionych wodą termalną. Wodne huśtawki i minibaseny dla dzieci, kaskady wodne i grota skalna – Termy BUKOVINA to miejsce atrakcji dla całej rodziny.

Kompleks saun
Seanse zapachowe w saunach Term BUKOVINA to chwile ciepłego rozluźnienia i duchowego wyciszenia. Sauny, m.in. fińskie, parowe, kwiatowe, kabina na podczerwień oraz Lakonium, to w sumie 12 różnorodnych form gorącej terapii psychofizycznej. Ponadto tężnia i strefa wypoczynku mieszczące się w Wellness BUKOVINA sprawią, że skupisz się tylko na przyjemności.

Eventy
Miłośnikom muzyki klubowej, kolorowych świateł i tańca Termy BUKOVINA zapewniają jeszcze więcej wrażeń. Cyklicznie organizowane Noce Basenów to imprezy z udziałem najlepszych DJ’ów, którzy nadają rytm roztańczonemu, wodnemu parkietowi. Świętują tu wszyscy spragnieni dobrej zabawy.

Więcej