Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Bieg po oddech

“Pobiegnę z Wami” zapowiedziała multimedalistka olimpijska Justyna Kowalczyk, zapraszając swoich fanów na „Bieg po oddech”, który odbędzie się 4 września w Zakopanem.

„Bieg po oddech” to pierwsze ogólnopolskie wydarzenie sportowe  organizowane przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Celem imprezy jest promowanie aktywności fizycznej jako ważnego elementu codziennej fizjoterapii chorych na mukowiscydozę. Bieg ma zachęcić podopiecznych PTWM i wszystkich niepełnosprawnych do przełamywania barier i integracji z otoczeniem. 

Mukowiscydoza – ciężka ogólnoustrojowa choroba o podłożu genetycznym. Organizm chorego produkuje nadmiernie lepki śluz, który powoduje zaburzenia przede wszystkim w układzach oddechowym i pokarmowym. Mukowiscydoza największe spustoszenie czyni w płucach chorego, prowadząc z czasem do ich całkowitej niewydolności. Choroba jest nieuleczalna, ale wczesna diagnoza, badania kontrolne, odpowiednie systematyczne leczenie rehabilitacja oraz szybki rozwój medycyny dają szansę na dłuższe i lepsze życie chorych.

Plac Niepodległości

Plac Niepodległości Zakopane tworzy wspólnie z młodymi artystami. To przestrzeń, w której zapraszamy do stref: kultury, informacji, sportu, rozrywki i relaksu.

Do współpracy zaprosiliśmy już Fundację Otwartą jako partnera wiodącego, która wykazała się wielką otwartością, jak sama jej nazwa wskazuje i ogromną inicjatywą oraz Młodzieżową Radę Miasta Zakopane, która dzięki przeprowadzonym wśród młodzieży ankietom utwierdziła nas w przekonaniu, że takie miejsce jest w naszym mieście bardzo potrzebne.

Więcej