Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

Bilet do TPN kupisz przez komórkę

Tatrzański Park Narodowy uruchomił sprzedaż biletów za pośrednictwem systemu płatności przy użyciu telefonów komórkowych. Dzięki aplikacjom mobilnym nie musisz już stać w kolejce do kasy przed wejściem na tatrzańskie szlaki. 

Dwie aplikacje – mPay i SkyCash – pozwalające kupić obowiązkowy bilet wejściowy do Tatrzańskiego Parku Narodowego są darmowe, a ceny biletów takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Trzeba jedynie pamiętać, by do aplikacji podłączyć np. kartę płatniczą lub elektroniczną portmonetkę.

Bilet zawsze pod ręką

W obydwu aplikacjach dostępne są bilety jednorazowe (2,50 zł ulgowy i 5 zł normalny), 7-dniowe (12,50 zł ulgowy, 25 zł normalny) oraz dla grup liczących maksymalnie 10 osób (22,50 zł ulgowy i 45 zł normalny). Aby kupić bilet, wystarczy uruchomić aplikację w telefonie, dotknąć kafelka „Tatrzański Park Narodowy” i wybrać jeden z dostępnych biletów. Kolejny krok to określenie liczby kupowanych wejściówek i potwierdzenie płatności.

Po zakupie wszystkie bilety trafiają do zakładki „Kontrola biletów”. Co ważne, można je wyświetlać także wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem. W Tatrach czasem się to zdarza, dlatego bilety warto kupić jeszcze przed wyruszeniem na szlak.

Pobierz aplikacje

Aplikację mPay możecie pobrać za darmo w Google PlayApp Store Microsoft. Znajdziecie ją także po wpisaniu w przeglądarce internetowej na telefonie adresu app.mpay.pl.

Aplikację SkyCash pobierzecie za darmo z Google PlayApp Store, Microsoft lub znajdziecie po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu skycash.com.

Warto wspomnieć, że od początku tego roku za pośrednictwem aplikacji mPay można kupić także bilety na komunikację miejską w Zakopanem (rozkład jazdy).