Teraz czytasz
138. urodziny Karola Szymanowskiego

138. urodziny Karola Szymanowskiego

43.-Dni-Muzyki-Karola-Szymanowskiego

Jak co roku willa „Atma” zaprasza na wspólne świętowanie rocznicy urodzin Karola Szymanowskiego – wizjonera i poety dźwięków, jednego z największych polskich kompozytorów.

Tym razem koncert odbędzie się na świeżym powietrzu – w ogrodzie przepięknej, góralskiej willi, w której Szymanowski spędził kilka ostatnich lat życia. Mieści się tu jedyne na świecie muzeum biograficzne kompozytora. W tej ulubionej przez Szymanowskiego góralskiej chałupie często rozbrzmiewa muzyka. Wśród wykonawców znajdują się zarówno artyści znani z mistrzowskich interpretacji, jak i utalentowani młodzi artyści.

Karol Szymanowski często nazywany jest ojcem polskiej muzyki współczesnej. Obok Chopina wymienia się go jako najbardziej wpływowego polskiego wirtuoza fortepianu. Echa jego charyzmatycznej osobowości i twórczości do dziś można usłyszeć i zobaczyć w pracach światowych artystów, nie tylko tych związanych z muzyką.

Koncert
3 października, godz. 18.00

Wykonawcy:
Joachim Mencel – fortepian, lira korbowa
Kapela Góralska Dawida Czernika

W programie:
Nuty Podhala, Karol Szymanowski „na nutę jazzową”

Miejsce:
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”, ul. Kasprusie 19

Wstęp wolny

Organizatorzy proszą o 2-metrowe odstępy, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcje rąk przy wejściu na teren muzeum oraz zabranie ze sobą parasola (w razie deszczu).

Zobacz komentarze (0)

Dodaj coś od siebie

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Wróć na górę