Utkane z palców – wystawa tkanin Anny Seman

Długo nie mogła zdecydować się, jak ukierunkować swoją pasję tworzenia. Była wokalistką i projektantką znanej modowej marki, by ostatecznie wybrać tkactwo. Na wystawie zobaczymy tkaniny i makatki naścienne inspirowane pięknem natury i gór.

 Wszechstronnie uzdolniona Anna Seman to jedna z najciekawszych zakopianek młodego pokolenia. Jako dziecko swoją kreatywność rozwijała w Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, gdzie nauczyła się tkać i malować. Jest absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku Projektowanie Ubioru. Swoją pasję tworzenia kontynuowała jako jedna z projektantek polskiej marki odzieżowej Mohito. Finalnie od prawie dwóch lat poświęciła się tkaniu i swoją kreatywność przekłada na krosno.

Prezentowane na wystawie w zakopiańskim STRH-u prace pochodzą z wielu etapów twórczości artystki. Są to zarówno kolaże dla dzieci jak i górskie pejzaże zdobione charakterystycznymi drewnianymi ramami. Głównym założeniem, które przyświecało tworzeniu każdej z tkanin każdej, jest ocieplenie wnętrza i ozdobienie ścian pokoi.

 

STRH Bistro Art Cafe

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy „KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu