SIDE THAWENCA Uszyte nićmi – Małgorzata Mirga

Artystka mówi o wystawie: „SIDE THAWENCA Uszyte nićmi to pozszywane skrawki  pamięci z życia romskich kobiet. Większość z nich znałam i znam, są mi bliskie jak moja mama, babcia  czy ciocie. Kobiety w moich pracach to takie, których los często nie rozpieszczał i dla tego ich sylwetki wydają mi się poruszające.” 
 
Małgorzata Mirga-Tas jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby. W swoich pracach opowiada często o codzienności, o codzienności zwykłych ludzi. Podobnie jak w przypadku Antoniego Rząsy w centrum jej twórczości jest człowiek. I podobnie jak Rząsa wychowała się na styku dwóch kultur – polskiej i romskiej. W planowanym działaniu z okazji Roku Rząsy będzie odnosić się do bycia na tym właśnie „pograniczu”, do funkcjonowania w dwóch światach i łączeniu tych światów poprzez sztukę.

Galeria Antoniego Rząsy

Rzeźby Antoniego Rząsy, często o tematyce religijnej, inspirowane sztuką ludową, odznaczają się swoistą, bardzo charakterystyczną stylistyką. Są proste, ale pełne ekspresji, niepowtarzalne. Jak sam pisał: „…praca to moja straszna broń , moja broń ostateczna…”.

Galeria jest czynna po wcześniejszym umówieniu telefonicznym

Kontakt: tel. 1820 66 969, 695 482 204

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu