PasjanS – Malarstwo Bożeny Franieczek

Bożena Franieczek tematu swoich prac poszukuje zarówno w otaczającym ją na co dzień świecie, jak również podczas licznych podróży w miejsca malownicze, ciekawe, a także te, w których by piękno dostrzec trzeba wykazać się dużą wrażliwością i wnikliwym zmysłem obserwacji.

Przez pryzmat własnego postrzegania i interpretacji tematu wyraża wszystko to, co w realiach XXI wieku z pozoru można łatwo i szybko przekazać za pośrednictwem technologii dostępnej w ręku każdego z nas. Artystka wkrótce po ukończonych studiach na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym zaczęła równolegle podążać artystyczną drogą. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Dyscyplinach Plastycznych w Architekturze, ze specjalizacją malarstwo w pracowni profesora Leszka Mickosia i dr hab. Anny Marii Kramm.

Malarka eksperymentuje w wyborach zarówno tematów, technik malarskich, jak i formatów prac: od miniatur po śmiałe olbrzymy. Często swoje prace wzbogaca o elementy ze świata rzeźby, ceramiki oraz szkła.

Tworzy zarówno zaskakujące śmiałymi barwami kolaże jak i ascetyczne, jakby uśpione mono-chromaty. Prace artystki znajdują się w galerii YAM w Zakopanem oraz zbiorach prywatnych m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii, Hiszpanii, Francji i USA.

Źródło: bomaart.com

STRH Bistro Art Cafe

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy „KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu