Arsmonti

Wystawa prezentuje prace Ewy Marii Romaniak z cyklu górskiego. Inspiracją do jego stworzenia była chęć połączenia pasji górskiej i artystycznej autorki.

 Ewa Maria Romaniak urodziła się w Krakowie, a wychowała w Rabce-Zdroju. Jest absolwentką architektury na Politechnice Krakowskiej (obecnie robi tam doktorat) i Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku scenografia. Stypendystka wymian zagranicznych w Danii i Meksyku oraz założycielka grupy artystycznej M37A, członek SARP, ZPAP oraz KW Zakopane. W swoich pracach artystycznych porusza tematykę cyklu życia oraz tematykę górską, do której inspiracją są jej własne doświadczenia wysokogórskie.

Na zakopiańskiej wystawie prezentowane są wybrane prace rysunkowe oraz malarskie i obejmują: cykl 30 szkiców górskich „Tatry” (2015), cykl „Górskie sytuacje – Pireneje” (2016), cykl „Taternictwo” (2017), „100 na 100 malarstwo wolności” (2018) oraz najnowsze „Górskie opowieści” (2018-2019). Prace prezentują m.in. Tatry, Pireneje, Alpy i Apeniny.

Wystawa odbywa się w ramach 15. Spotkań z Filmem Górskim.

Wernisaż: 5 września (czwartek), godz. 18.30

STRH Bistro Art Cafe, ul. Krupówki 4a (III piętro)

STRH Bistro Art Cafe

STRH to kawiarnia widokowa i galeria, która mieści się na 3 piętrze (na strychu) w niedawno wybudowanej Kamienicy „KRUPÓWKI 4A”. Pyszne śniadania i sycące lunche, ekologiczne wina, warsztaty, wernisaże i imprezy, których nie można przegapić – to wszystko znajdziecie na strychu!

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu