XXIII Jazz Camping Kalatówki

Legendarny jazzowy festiwal w samym sercu Tatr. Przez sześć dni schronisko na Kalatówkach rozbrzmiewać będzie jazzowymi rytmami. Wieczorne jam sessions otwarte są dla wszystkich.

Historia Jazz Campingu Kalatówki

Był rok 1997, gdy w Schronisku na Kalatówkach po niemal 40-letniej przerwie ponownie zabrzmiał jazz. I to jaki jazz! W Tatrach spotkali się czołowi polscy muzycy, by przez kilka dni wspólnie grać, dyskutować, a w przerwach chłonąć magię szumiącego lasu, rozgwieżdżonego nieba i górskiej ciszy. Zbigniew Namysłowski, dyrektor artystyczny festiwalu, stwierdził kiedyś: „Góry i jazz doskonale do siebie pasują”.
Historia Jazz Campingu Kalatowki

W tym roku nie zabraknie z pewnością wspomnień pierwszej edycji festiwalu w 1959 r., czyli sprzed dokładnie 60 lat! Nie będzie to zresztą jedyna rocznica: na Kalatówkach celebrować będziemy 80 urodziny Krzysztofa Namysłowskiego, który z Jazz Campingiem związany jest od samego początku oraz rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego.

Kto wystąpi na Jazz Campingu Kalatówki?

Do stałych punktów programu, czyli wieczornych jam sessions i koncertu finałowego, dołączy w tym roku kino festiwalowe i wernisaże zdjęć Wojciecha Plewińskiego oraz Andrzeja Dąbrowskiego. Swoją obecność na Kalatówkach potwierdzili m.in.: Zbigniew Namysłowski, Marian Pawlik, Robert Majewski, Jacek Namysłowski, Maria i Marcin Rumiński, Aga Zaryan i Michał Tokaj.

Program Jazz Campingu Kalatówki 2019

30 września 2019 poniedziałek
20:00 inauguracyjne jam session

1 października 2019 wtorek
17:00 konferencja prasowa
17:30 kino jazzowe: prezentacja filmu jubileuszowego
18:00 wernisaż zdjęć Wojciecha Plewińskiego i Andrzeja Dąbrowskiego- Jazz Camping 1959,
z udziałem Autorów
20:00 jam session – jazz i górale

2 października 2019 środa
17:00 kino jazzowe
20:00 jam session - muzyczne wspomnienie Krzysztofa Komedy

3 października 2019 czwartek
17:00 kino jazzowe
20:00 Kopa Synkop czyli 60-tka na najwyższym poziomie- wspominki z jazzem w tle (w wykonaniu aktora Teatru Witkacego, Andrzeja Bieniasa oraz muzyków jazzowych)

4 października 2019 piątek
17:00 kino jazzowe
20:00 jam session

5 października 2019 sobota
17:00 kino jazzowe
20:00 galowy koncert finałowy

Hotel Górski Kalatówki

Hotel PTTK położony jest nieopodal Zakopanego, w Tatrzańskim Parku Narodowym na wysokości 1198 m n.p.m. tuż przy szlaku wiodącym z Kuźnic na Giewont – w malowniczej dolinie Bystrej. Dojście z Kuźnic na polanę wprawionemu piechurowi zajmuje nieco ponad kwadrans.

Szczyty Giewontu i Kasprowego Wierchu, górska przyroda, szum potoków tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat. Hotel będący prawdziwą oazą odpoczynku jest idealnym miejscem dla tych wszystkich, którzy kochają góry, pragną ciszy i oczekują wypoczynku w doskonałych warunkach. Wszystkie pokoje mają wspaniałe widoki na okoliczne góry. Posiadamy doskonałą wodę z własnego, źródlanego ujęcia, nowoczesną infrastrukturę oraz, co najważniejsze, prawdziwą rodzinną atmosferę.

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu