Infogram Zakopane • Atrakcje Wydarzenia Kultura Turystyka

V Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

Jest to wydarzenie nietuzinkowe w kulturalno-sportowo-regionalnym krajobrazie imprez organizowanych w okresie wakacyjnym na terenie Podhala.

Wydarzenie to niewątpliwie wpisuje się w promocję naszego regionu i kultury – wystawa w regionalnej oprawie promuje góralską muzykę, stroje, gwarę, a także rodzimą rasę owczarka podhalańskiego.

Na wystawę corocznie zgłaszanych jest ok. 200 ras psów, co przekłada się na ok. 1500 psów z całego świata. Są to zarówno rasy popularne, takie jak owczarki, dogi, jamniki, labradory, gończe czy pudle, ale też rzadko spotykane na co dzień a nawet egzotyczne: basenji, pies faraona, nagi pies peruwiański, łajki, komondory, chow chow czy chiny japońskie.

Wystawa trwa dwa dni, codziennie o godz. 10.00 zaczyna się sędziowanie, kiedy to w wyodrębnionych specjalnie ringach można podziwiać konkurencje piesków ocenianych przez wybitnych sędziów kynologicznych z kraju i z zagranicy. Ok. godz. 14.30 rozpoczynają się widowiskowe konkurencje finałowe, podczas których prezentują się najpiękniejsze psy całej wystawy.
Stadion Biathlonowy Kościelisko-Kiry, ul. Groń 11, Kościelisko

  • 12 sierpnia 2017 - 13 sierpnia 2017
  • 10:00 - 19:00

Kościelisko

Kościelisko – dawna nazwa Polany. Duża wieś składająca się z 21 osiedli (polan), nazywana „Sercem Podhala”, położona na zboczach Pogórza Gubałowskiego, z pięknym widokiem na Tatry. Kościelisko ma charakter miejscowości wypoczynkowej.

Liczba ludności: 3830.
Powierzchnia: 54 km2.

Stąd wywodzi sie wielu wspaniałych ludzi, którzy poprzez lata tworzyli niepowtarzalną kulturę i tradycje Skalnego Podhala, m.in. Jan Krzeptowski Sabała, Stanisław Nędza Kubiniec, Andrzej Stopka Nazimek i wielu innych.

Więcej