Małopolska Joy Ride: zakończenie sezonu rowerowego

W tym roku, podczas tradycyjnego zakończenia sezonu rowerowego w Zakopanem miłośnicy dwóch kółek będą świętować dwudziestolecie pucharu Polski w zjeździe.

 

20.09 (piątek)

Kärcher Dual Slalom

Kulminacją piątkowej jazdy będzie Kärcher Dual Slalom, czyli równoległe wyścigi, które w systemie pucharowym wyłonią najszybszego ridera! Żeby tradycji stało się zadość, tyczki pojawią się na trawie, a na trasie będzie tylko jedna mała skocznia.

 

21.09 (sobota)

Night Downhill

Jedyne takie zawody w Polsce i ostatnia odsłona pucharu Polski. Eliminacje odbędą się za dnia, finały natomiast przy sztucznym świetle. Większość trasy będzie oświetlona, ale doświadczenie pokazuje, że warto mieć własne lampki, choćby choinkowe…

 

Whip Contest

Obłędne show, w trakcie którego riderzy popisują się niezwykle widowiskowymi skokami. Wygrywa ten, kto wykona najlepszego whipa, czyli obróci rower w locie o 90 stopni.

 

Wybór najlepszego przebierańca

Podczas zjazdu w przebraniach jedynym ograniczeniem jest kreatywność. W poprzednich latach na Harendzie pojawili się m.in. panna młoda, Borat, a nawet człowiek mumia z papieru toaletowego.

 

22.09 (niedziela)

Red Bull Zjazd Bez Łańcucha

Wisienka na torcie, czyli ekstremalny zjazd… bez łańcucha na trasie DH. Zadanie jest proste – zjechać jak najszybciej. W zawodach może wziąć udział każdy powyżej 16 roku życia.

 

Szczegóły na www.joyride.pl

  • 20 września 2019 - 22 września 2019

Harenda

Ośrodek narciarski Harenda położony jest na południowo-wschodnich zboczach Rafaczówki stanowiącej w zasadzie przedłużenie grzbietu Gubałówki. Narciarze mają tu do dyspozycji trzy wyciągi orczykowe oraz uruchomioną w 2006 r. 4-osobową kolejkę krzesełkową. Kanapa o długości 550m i przewyższeniu ok. 200m może przewieźć do 2400 osób na godzinę. Stok jest oświetlony (czynny do godz. 21.00) i posiada system sztucznego naśnieżania. O godzinie 15.00 rozpoczyna się godzinna przerwa na ratrakowanie stoku. Trasy na Harendzie przeznaczone są zarówno dla początkujących (3 trasy zielone), jak i doświadczonych narciarzy. Dla tych drugich szczególnie atrakcyjna jest trasa czarna, na której rozgrywane są międzynarodowe zawody FIS.

Po prawej stronie od kolei krzesełkowej w dolnej części stoku znajduje się snow park ze skocznią oraz przeszkodami do uprawiania jazdy freestylowej.

Ośrodek przygotował też trasę biegową i skiturową o długości 4km.

Stacja posiada szkołę narciarską, wypożyczalnie sprzętu zimowego, zaplecze gastronomiczne lodowisko oraz pojemny parking.

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu