Koncert: Maroszek Orient Orkiestra, Box Anima

Box Anima to:
Natalia Orkisz – śpiew, wiolonczela
Wiktor Machowski – cajon, perkusjonalia
Tomasz Idziak – śpiew, gitara akustyczna
W 2016 roku Box Anima została nagrodzona pierwszym miejscem na festiwalu In Memoriam im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie.
W 2017 roku zespół wydał trzy debiutanckie single, które ukształtowały jego brzmienie: Matka, Przytulanka i Łaknąc. Obecnie pracują w studiu Psychosound w Krakowie nad kolejnymi utworami, które składają się na ich debiutancki materiał. Zespół tekstami, energią i wzajemną chemią tworzy pełen niepokoju nastrój. Swoją muzyką chce zarówno dotykać skóry, jak i wciągać słuchaczy do samego rdzenia emocji. Box Anima testuje granice akustycznego instrumentarium czerpiąc inspirację z alternative, folk- i art-rocka, trip-hopu, czy progresywnego metalu.

MOO to kapela grająca energetyczną bałkańską i klezmerską muzykę folkową w nowatorskiej i wirtuozerskiej odsłonie. Oprócz tradycyjnych kawałków z Bałkanów usłyszymy również aktualne hity m.in z Rumunii, Mołdawii, Serbii. Nie zabraknie muzyki z filmów Emira Kusturicy – Mesechina, Pitbull czy Bubamara, tradycyjnych tańców regionu, a także sporej dawki improwizacji.

Marcin Maroszek – lider zespołu, akordeonista, absolwent Connservatoire d’ Edgar Varese w Paryżu. Laureat wielu konkursów zagranicznych i pasjonat muzyki tygla bałkańskiego.

Skład :

Marcin Maroszek – akordeon , wokal
Maciej Regulski – gitara, bozouki
Paweł Maruszak – perkusjonalia, cajon, darbuka
Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon altowy, saksofon tenorowy
Bartosz Smorągiewicz – saksofon

Dworzec

Barwna historia Dworca Tatrzańskiego sięga XIX wieku i trwa nadal. Wbrew pozorom nigdy nie zatrzymywały się tu pociągi ani autobusy. Dziś to klub muzyczny oraz miejsce spotkań z najciekawszymi twórcami kultury.

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu