Bieg Przedni

9 listopada odbędzie się druga edycja Biegu Przedniego. Jak na nazwę przystało wszystko będzie wyśmienite, kapitalne i nadzwyczajne. Znacie takie hasła jak „Plogging” czy „Leave No Trace”? Jeżeli nie, to Bieg Przedni będzie świetną okazją do ich poznania!

15 km trasa – widokowa, o ciekawym profilu, to doskonała okazja na sprawdzenie formy w okresie jesienny. Start i meta zlokalizowane będą w Witowie przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego Witów-Ski. Tam też zlokalizowana będzie baza zawodów i to tam odbędą się wszystkie imprezy towarzyszące – spotkania, prelekcje i pokazy. Naszym celem jest szczyt Magury Witowskiej, z której rozpościera się piękny widok na Tatry Zachodnie z Kominiarskim Wierchem na czele. Zresztą ten motyw będzie towarzyszył nam parokrotnie. Stąd nazwa – Bieg Przedni. Charakterystyczny kształt Kominiarskiego Wierchu, szczytu niedostępnego dla turystów od końca 1988, jest miejscem gniazdowania jednego z najbardziej majestatycznych ptaków – orła przedniego właśnie. Piękny symbol Tatr, siły i wolności jest też inspiracją dla naszej imprezy.

Nie zapominamy o edukacja – zależy nam, aby impreza sportowa służyła czemuś więcej niż tylko rywalizacji. Chcemy pokazać Tatry z perspektywy mniej oczywistej, zwrócić uwagę na ich piękno, zwrócić się w stronę świadomej turystyki przywołując historię orła przedniego…

Program:
8:00 Otwarcie biura zawodów
10:00 Start biegu – Witów Ski
12:30 Dekoracja zwycięzców
13:00 Jan Krzeptowski-Sabała: „Leave No Trace – jak zminimalizować nasz wpływ na przyrodę podczas górskich aktywności”
14:30 Adam Brzoza „Jak zrobić dobre zdjęcie kiedy biegasz?”
15:00 Pokaz filmu „No Trace Tatra”, reż. Bartek Solik

Więcej informacji:
Facebook.com/biegprzedni

Witów

Wieś podhalańska w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Kościelisko. Jest to miejscowość turystyczna w górnym biegu potoku Czarny Dunajec, u podnóża Tatr Zachodnich.

Więcej
Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o wydarzeniach i atrakcjach Zakopanego!

PS. nie będziemy spamować ani udostępniać nikomu Twojego adresu